Náskok Red Bullu z Valencie se může v Silverstonu rozplynout, varuje Newey

Šéfdesignér Red Bullu Racing Adrian Newey upozornil, že se v letošní sezóně už několikrát stalo, že jeden tým dominoval a pak zapadl do průměru.
Náskok Red Bullu z Valencie se může v Silverstonu rozplynout, varuje Newey

Red Bull nasadil ve Valencii balík úprav, jehož součástí byla mimo jiné nová podlaha a nová geometrie zavěšení zadních kol. Na poměry letošní sezóny pak Sebastian Vettel podal dominantní výkon v kvalifikaci i závodě, což vyvolalo velké obavy u všech soupeřů.

"Ve Valencii to určitě vypadalo, že nám to jde velmi dobře, ale těžko říct, jestli to tak bude pokračovat," komentoval Newey. "V této sezóně jsme už viděli, že nějaký tým občas disponuje obrovským výkonnostním náskokem před zbytkem pole - Rosberg v Číně, Button v Melbourne - ale pak se mu nepodaří ho přenést do dalších závodů."

"Takže v tomto ohledu u nás panuje před Silverstonem tak trochu napětí a doufání, že si takovou formu dokážeme udržet."

I když Red Bull Racing závodí s rakouskou licencí, je pro něj Silverstone domácím závodem díky sídlu v Milton Keynes a velkému počtu britských zaměstnanců. Proto touží se předvést v co nejlepším světle.

"Jak nám to půjde? Těžko říct," pokračoval Newey. "Je to velmi rychlý okruh. A jako takový se velmi liší od Valencie, ze které jsme se právě vrátili, která je o pomalých zatáčkách a trakci. Silverstone je o rychlých zatáčkách a udržení rovnováhy mezi přítlakem a vysokou maximální rychlostí."

"Je to velmi odlišný okruh, naposledy jsme na podobném jeli v Barceloně. Jelikož nemůžeme testovat, nemůžeme vědět, jak se nám bude dařit."

Další článek: Massa je teď jiný jezdec než na začátku roku, tvrdí jeho závodní inženýr