Náskok Red Bullu z Valencie se může v Silverstonu rozplynout, varuje Newey

Šéfdesignér Red Bullu Racing Adrian Newey upozornil, že se v letošní sezóně už několikrát stalo, že jeden tým dominoval a pak zapadl do průměru.
Náskok Red Bullu z Valencie se může v Silverstonu rozplynout, varuje Newey

Red Bull nasadil ve Valencii balík úprav, jehož součástí byla mimo jiné nová podlaha a nová geometrie zavěšení zadních kol. Na poměry letošní sezóny pak Sebastian Vettel podal dominantní výkon v kvalifikaci i závodě, což vyvolalo velké obavy u všech soupeřů.

"Ve Valencii to určitě vypadalo, že nám to jde velmi dobře, ale těžko říct, jestli to tak bude pokračovat," komentoval Newey. "V této sezóně jsme už viděli, že nějaký tým občas disponuje obrovským výkonnostním náskokem před zbytkem pole - Rosberg v Číně, Button v Melbourne - ale pak se mu nepodaří ho přenést do dalších závodů."

"Takže v tomto ohledu u nás panuje před Silverstonem tak trochu napětí a doufání, že si takovou formu dokážeme udržet."

I když Red Bull Racing závodí s rakouskou licencí, je pro něj Silverstone domácím závodem díky sídlu v Milton Keynes a velkému počtu britských zaměstnanců. Proto touží se předvést v co nejlepším světle.

"Jak nám to půjde? Těžko říct," pokračoval Newey. "Je to velmi rychlý okruh. A jako takový se velmi liší od Valencie, ze které jsme se právě vrátili, která je o pomalých zatáčkách a trakci. Silverstone je o rychlých zatáčkách a udržení rovnováhy mezi přítlakem a vysokou maximální rychlostí."

"Je to velmi odlišný okruh, naposledy jsme na podobném jeli v Barceloně. Jelikož nemůžeme testovat, nemůžeme vědět, jak se nám bude dařit."

Další článek: Massa je teď jiný jezdec než na začátku roku, tvrdí jeho závodní inženýr

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10