Náskok Red Bullu srazil soupeře, ti se obávají dominance i příští rok

Sebastian Vettel musel v Singapuru ukázat, čeho je schopný jeho vůz. Na morálku soupeřů to mělo zdrcující dopady.
Náskok Red Bullu srazil soupeře, ti se obávají dominance i příští rok

Protože Vettel nezajel na rozdíl od některých rivalů na výměnu pneumatik během výjezdu safety caru, musel si následně vybudovat náskok, který mu zajistil, že se po pit stopu vrátí na první místo. Nasadil tempo, které všechny zaskočilo.

"Bylo to 2,5 sekundy na kolo," vyčíslil Vettelův náskok provozní šéf Lotusu Alan Permane v rozhovoru pro Autosport. "Musí to být hlavně v něm, protože Mark Webber se tomu ani nepřiblížil."

"Mám podezření, že nejezdí naplno, kromě kvalifikace a takových chvil. Pro všechny je to psychicky zdrcující, abych byl upřímný. Kdybych byl Fernando a hovořil šampionátu? Zapomeňte na to, nejsou ani blízko. A nebudou blízko ani příští rok, pokud budou mít (Red Bull) náskok, jako mají teď."

A Permane nepochybuje, že Red Bull bude v dobré formě i příští rok, a to navzdory velkým změnám v pravidlech.

"Není to jako Caterham a Marussia, které začnou za vyrovnaných podmínek. To se nestane," předpověděl. "Sice se to trochu vynuluje, ale ne úplně."

"Sebastian má teď výhodu dvou sekund na kolo, část této výhody si přenese i do příštího roku. Řekněme si to na rovinu, Red Bull je teď lepší ve stavění rychlého auta, tak proč by v tom neměli být lepší i příští rok?"

"Asi tu budou dopady motoru, ale není důvod věřit, že Renault v tom neodvede dobrou práci. Měli by být v pohodě. Můžete si být jistí, že bude mít příští rok výkon a že motor bude palivově efektivní. Red Bull bude měřítkem i příští rok a Vettel bude ten, koho bude třeba porazit."

O tom, že pro letošní sezónu je rozhodnuto, nepochybují ani u Mercedesu. Vettel má vůz schopný vyhrát všechny zbývající Grand Prix.

"Ano, hlavně s výkonností, kterou předvedl tady (v Singapuru)," uznal sportovní šéf německé stáje Toto Wolff. "Byl o dvě sekundy na kolo rychlejší, než potřeboval. "

"Takže pokud nebudou mít nedokončené závody, můžou skórovat naplno. Ale pokud si někdo zaslouží titul, jsou to oni."

Diskuze (97) Další článek: Boullier: Räikkönenův odchod bude mít na Lotus jen krátkodobé dopady
21. března | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
21. března | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
21. března | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10