Náskok Red Bullu srazil soupeře, ti se obávají dominance i příští rok

Sebastian Vettel musel v Singapuru ukázat, čeho je schopný jeho vůz. Na morálku soupeřů to mělo zdrcující dopady.
Náskok Red Bullu srazil soupeře, ti se obávají dominance i příští rok

Protože Vettel nezajel na rozdíl od některých rivalů na výměnu pneumatik během výjezdu safety caru, musel si následně vybudovat náskok, který mu zajistil, že se po pit stopu vrátí na první místo. Nasadil tempo, které všechny zaskočilo.

"Bylo to 2,5 sekundy na kolo," vyčíslil Vettelův náskok provozní šéf Lotusu Alan Permane v rozhovoru pro Autosport. "Musí to být hlavně v něm, protože Mark Webber se tomu ani nepřiblížil."

"Mám podezření, že nejezdí naplno, kromě kvalifikace a takových chvil. Pro všechny je to psychicky zdrcující, abych byl upřímný. Kdybych byl Fernando a hovořil šampionátu? Zapomeňte na to, nejsou ani blízko. A nebudou blízko ani příští rok, pokud budou mít (Red Bull) náskok, jako mají teď."

A Permane nepochybuje, že Red Bull bude v dobré formě i příští rok, a to navzdory velkým změnám v pravidlech.

"Není to jako Caterham a Marussia, které začnou za vyrovnaných podmínek. To se nestane," předpověděl. "Sice se to trochu vynuluje, ale ne úplně."

"Sebastian má teď výhodu dvou sekund na kolo, část této výhody si přenese i do příštího roku. Řekněme si to na rovinu, Red Bull je teď lepší ve stavění rychlého auta, tak proč by v tom neměli být lepší i příští rok?"

"Asi tu budou dopady motoru, ale není důvod věřit, že Renault v tom neodvede dobrou práci. Měli by být v pohodě. Můžete si být jistí, že bude mít příští rok výkon a že motor bude palivově efektivní. Red Bull bude měřítkem i příští rok a Vettel bude ten, koho bude třeba porazit."

O tom, že pro letošní sezónu je rozhodnuto, nepochybují ani u Mercedesu. Vettel má vůz schopný vyhrát všechny zbývající Grand Prix.

"Ano, hlavně s výkonností, kterou předvedl tady (v Singapuru)," uznal sportovní šéf německé stáje Toto Wolff. "Byl o dvě sekundy na kolo rychlejší, než potřeboval. "

"Takže pokud nebudou mít nedokončené závody, můžou skórovat naplno. Ale pokud si někdo zaslouží titul, jsou to oni."

Další článek: Boullier: Räikkönenův odchod bude mít na Lotus jen krátkodobé dopady

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.