Náskok na Haas se tenčí, uvědomuje si Renault

O titul mezi týmy si to rozdá Ferrari s Mercedesem. Třetí místo obsadí Red Bull. Kdo skončí čtvrtý? Zatím to vypadá na souboj Haasu a Renaultu.
Náskok na Haas se tenčí, uvědomuje si Renault

Renault sice drží čtvrtou příčku, ale Haas ve Spa získal 10 bodů a významně se dotáhl na rozdíl pouhých šesti bodů.

Během posledních šesti závodů získal Haas 57 bodů, Renault jen 26. Ve Spa Hülkenberg boural a pro Monzu dostane penalizaci 10 míst.

„Upřímně řečeno, očekávali jsme, že tento náskok zmizí jako kostka ledu na slunci,“ řekl Abiteboul pro Autosport. 

„Od prvního dne jsme věděli, že Haas je velmi konkurenceschopný. Ve skutečnosti máme štěstí, že jsme ještě před nimi. Dává nám to příležitost pokračovat v obraně až do Abú Dhabí. Víme, že Monza bude další náročnou tratí, ale uvidíme.“

„Pokud jde o vývoj šasi, máme toho ještě docela dost, ale převažujícím faktorem bude konkurenceschopnost motoru.“ 

Šéf Renaultu doufá, že do konce sezóny se už dostatečně zásobili komponenty pohonné jednotky, takže je další penalizace nečekají.

Hülkenberga ale čeká v Monze penalizace za nehodu ve Spa. Renault by toho mohl využít k nasazení nových komponent. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sauber s Vandoornem o sedačce nejedná, potvrdil Vasseur

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?