Náskok Mercedesu se smrskl na čtyři body. Wolff je rád, že v Abú Dhabí bude pořádný ředitel závodu | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Foto: Getty Images / Chris Graythen

Náskok Mercedesu se smrskl na čtyři body. Wolff je rád, že v Abú Dhabí bude pořádný ředitel závodu

Mercedesu Velká cena Las Vegas nevyšla. Ferrari sice mělo vlastní problémy (penalizace Sainze), ale snížilo ztrátu na druhý Mercedes.

Pokud by Leclerc v Las Vegas vyhrál, bylo Ferrari už druhé. Ale podobných pokud bychom dokázali vymyslet více a to i na druhé straně. Realita je taková, že Mercedes má před posledním závodem náskok jen čtyři body. 

Toto Wolff uvedl, že vozy Mercedesu byly dostatečně rychlé na to, aby dosáhly lepších výsledků, ale oba jezdce ovlivnily incidenty. „Lewis dostal dvakrát ránu a George udělal chybu,“ řekl Wolff.

„Tento závod shrnuje naši sezónu. Máme rychlé auto, které je schopné bojovat o stupně vítězů – Lewis zajížděl ve volném vzduchu podobné časy jako Leclerc. Ale pak se samozřejmě zapletl do dvou nehod a George (kolidoval) s Maxem. S takovou nemůžete být vpředu a vyhrát.“

Jak už jsme uvedli, rozdíl mezi Mercedesem a Ferrari jsou pouhé čtyři body. Wolffovi to připomnělo finále sezóny v Abú Dhabí před dvěma lety. 

„Myslím, že tam jedeme v podstatě se stejným počtem bodů. S pořádným ředitelem závodu by to mělo být v pořádku,“ řekl Wolff v narážce na kontroverzní konec GP Abú Dhabí 2021.

„A pak se půjde závodit. Všechno záleží na posledním víkendu. Jsou velmi rychlí a odvedli dobrou práci. Myslím, že jsme dnes mohli být na stejné úrovni, ale výsledek ukazuje něco jiného. Takže pojďme závodit.“

Doporučujeme

Články odjinud