Náskok Mercedesu dovedeme zkrátit na polovinu, věří Renault

Německá značka stále dominuje, Francouzi však chtějí do úvodní Austrálie zabrat.
Náskok Mercedesu dovedeme zkrátit na polovinu, věří Renault

Představitelé Renaultu jsou přesvědčeni, že do začátku letošní sezóny v australském Melbourne budou schopni výkonnostní deficit své pohonné jednotky na agregát dominujícího Mercedesu stáhnout na polovinu.

Generální ředitel značky Cyril Abiteboul však stále připomíná, že i po dvou sériích předsezónních testů je složité odhadnout skutečné rozložení sil.

„Je stále ještě trochu brzy na to pořádně soudit, jelikož je to vždycky relativní a my nevíme, co soupeři dělají,“ řekl Abiteboul.

„Co se nás týče, my jsme testy nevěnovali honbě za rychlými časy. Tak agresivní vývojové programy bez kompromisů, jak po stránce šasi, tak pohonné jednotky, stejně jako nové díly přicházející na poslední chvíli také ztěžují snahu činit závěry.

I přesto stále věříme, že dosáhneme svého cíle, zredukujeme deficit naší pohonné jednotky na Mercedes o polovinu ještě před první velkou cenou.

Naše posílené spojení s Red Bullem se také posouvá správným směrem a celková situace vypadá povzbudivě.“

Red Bull prožívá výrazně odlišný příběh předsezónního testování. Zatímco loni téměř nebyl schopen jezdit delší dobu bez poruchy, letos se Danielu Ricciardovi a Daniilu Kvjatovi jen v Barceloně podařilo odjel 3800 kilometrů, tedy vzdálenost více než dvanácti velkých cen.

Další článek: Sauber dnes v Barceloně filmuje (+krátká videa)