Naši lidé pod stupni vítězů v Singapuru nechyběli, vyvrací Mercedes spekulace | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Naši lidé pod stupni vítězů v Singapuru nechyběli, vyvrací Mercedes spekulace

Mercedes potvrdil, že jeho zástupci nevynechali v Singapuru pódiový ceremoniál, kterého se zúčastnil Lewis Hamilton.

Z pohledu Mercedesu byl závěr GP Singapuru doslova infarktový. Oba jeho jezdci totiž až do posledních metrů závodu bojovali o pódiové umístění.

Z umístění mezi třemi nejlepšími se nakonec mohl těšit pouze Lewis Hamilton, který obsadil bronzovou pozici poté, co před ním jedoucí týmový kolega George Russell udělal při nahánění Landa Norrise chybu a v posledním kole havaroval.

Pozorný televizní fanoušek si při následném předávání trofejí třem nejlepším jezdců mohl všimnout, že v záběrech chyběli zástupci Mercedesu. Tato skutečnost následně vyvolala spekulaci, zda byl vůbec někdo z německého týmu přítomen pod pódiem, aby přihlížel tomu, jak Lewis Hamilton přebírá pohár pro třetí místo.

K situaci se nyní vyjádřil technický ředitel Mercedesu James Allison.

„Tým byl samozřejmě na stupních vítězů a slavil s Lewisem. Bylo tam tolik členů týmu, kolik jich bylo praktické dostat až k pódiu, protože nás to baví. Rádi tam stojíme, tleskáme a fandíme našemu jezdci,“ nechal se slyšet Allison, kterého cituje Autosport.

„Během vyhlášení nicméně musela část týmu zůstat v garáži, protože jsme museli od traťových komisařů převzít Georgeovo auto (rozbité po nehodě, pozn. red.), kteří ho vraceli do boxové uličky. Kamery neukážou vše, přičemž hlavním příběhem bylo, že šlo o první závod, který nevyhrál Red Bull,“ pokračoval Allison.

„Byli jsme toho součástí, ale nejspíše jsme se nepohybovali tam, tam mířily kamery,“ dodal zkušený inženýr.

Doporučujeme

Články odjinud