Naši lidé jsou to nejcennější, co máme, říká Ferrari. Chystá speciální opatření pro otevření továrny

Ferrari připravilo speciální program, který má umožnit brzké otevření továrny.

Týmy formule 1 se dohodly na povinné přestávce. Továrny jsou zavřené – původně na tři týdny, nově dokonce na pět týdnů. Týká se to i motorářů. 

Ferrari ale samozřejmě není jen formule 1. Zastaven byl i provoz továrny, který vyrábí běžná sportovní auta. V Maranellu se už pomalu chystají na otevření továrny, což má usnadnit program „Back on Track“.

Ferrari představilo řadu opatření, které chce sdílet i s regionem Emilia Romagna. Jedním z nich jsou dobrovolné testy zaměstnanců i jejich blízkých rodinných příslušníků a dodavatelů firmy. V prohlášení se konkrétně píše o krevních testech, takže lze očekávat, že cílem je zjisit míru proměření (kolik a kteří zaměstnanci mají protilátky). 

Každému zaměstnanci bude nabídnuta možnost využití aplikace, díky které získá lékařskou pomoc. Aplikace také umožní sledování kontaktů. Pokud bude někdo pozitivně testovaný na COVID-19, bude možné vysledovat jeho kontakty. 

Společnost bude svým zaměstnancům poskytovat zdravotnické a psychologické asistenční služby – telefonicky nebo přímo doma. Každý nakažený zaměstnanec také může dostat ubytování vhodné k izolaci, lékařskou a ošetřovatelskou pomoc doma a podporu ve formě zdravotnického vybavení (léky, oxymetr a v případě nouze i kyslík).

„Díky těmto opatřením se Ferrari stará o svůj nejvzácnější zdroj, o své lidi,“ uvedlo Ferrari. 

Další článek: Todt popřel, že by někoho odrazoval od protestu vůči Ferrari. Bylo to právě naopak

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?