Naši lidé jsou to nejcennější, co máme, říká Ferrari. Chystá speciální opatření pro otevření továrny

Ferrari připravilo speciální program, který má umožnit brzké otevření továrny.

Týmy formule 1 se dohodly na povinné přestávce. Továrny jsou zavřené – původně na tři týdny, nově dokonce na pět týdnů. Týká se to i motorářů. 

Ferrari ale samozřejmě není jen formule 1. Zastaven byl i provoz továrny, který vyrábí běžná sportovní auta. V Maranellu se už pomalu chystají na otevření továrny, což má usnadnit program „Back on Track“.

Ferrari představilo řadu opatření, které chce sdílet i s regionem Emilia Romagna. Jedním z nich jsou dobrovolné testy zaměstnanců i jejich blízkých rodinných příslušníků a dodavatelů firmy. V prohlášení se konkrétně píše o krevních testech, takže lze očekávat, že cílem je zjisit míru proměření (kolik a kteří zaměstnanci mají protilátky). 

Každému zaměstnanci bude nabídnuta možnost využití aplikace, díky které získá lékařskou pomoc. Aplikace také umožní sledování kontaktů. Pokud bude někdo pozitivně testovaný na COVID-19, bude možné vysledovat jeho kontakty. 

Společnost bude svým zaměstnancům poskytovat zdravotnické a psychologické asistenční služby – telefonicky nebo přímo doma. Každý nakažený zaměstnanec také může dostat ubytování vhodné k izolaci, lékařskou a ošetřovatelskou pomoc doma a podporu ve formě zdravotnického vybavení (léky, oxymetr a v případě nouze i kyslík).

„Díky těmto opatřením se Ferrari stará o svůj nejvzácnější zdroj, o své lidi,“ uvedlo Ferrari. 

Další článek: Todt popřel, že by někoho odrazoval od protestu vůči Ferrari. Bylo to právě naopak

17:21 | Jacques Villeneuve je znovu otcem. Syn dostal jméno Gilles (po dědečkovi?).
15:39 | Carlos Sainz odjel dopoledne ve Fioranu s vozem z roku 2018 celkem 59 kol / 176 km.
14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz