Naši lidé jsou to nejcennější, co máme, říká Ferrari. Chystá speciální opatření pro otevření továrny

Ferrari připravilo speciální program, který má umožnit brzké otevření továrny.

Týmy formule 1 se dohodly na povinné přestávce. Továrny jsou zavřené – původně na tři týdny, nově dokonce na pět týdnů. Týká se to i motorářů. 

Ferrari ale samozřejmě není jen formule 1. Zastaven byl i provoz továrny, který vyrábí běžná sportovní auta. V Maranellu se už pomalu chystají na otevření továrny, což má usnadnit program „Back on Track“.

Ferrari představilo řadu opatření, které chce sdílet i s regionem Emilia Romagna. Jedním z nich jsou dobrovolné testy zaměstnanců i jejich blízkých rodinných příslušníků a dodavatelů firmy. V prohlášení se konkrétně píše o krevních testech, takže lze očekávat, že cílem je zjisit míru proměření (kolik a kteří zaměstnanci mají protilátky). 

Každému zaměstnanci bude nabídnuta možnost využití aplikace, díky které získá lékařskou pomoc. Aplikace také umožní sledování kontaktů. Pokud bude někdo pozitivně testovaný na COVID-19, bude možné vysledovat jeho kontakty. 

Společnost bude svým zaměstnancům poskytovat zdravotnické a psychologické asistenční služby – telefonicky nebo přímo doma. Každý nakažený zaměstnanec také může dostat ubytování vhodné k izolaci, lékařskou a ošetřovatelskou pomoc doma a podporu ve formě zdravotnického vybavení (léky, oxymetr a v případě nouze i kyslík).

„Díky těmto opatřením se Ferrari stará o svůj nejvzácnější zdroj, o své lidi,“ uvedlo Ferrari. 

Další článek: Todt popřel, že by někoho odrazoval od protestu vůči Ferrari. Bylo to právě naopak

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.