Naši jezdci mají rovnocenné podmínky, říká Ross Brawn

Týmová režie připadá v úvahu až v závěru šampionátu.
Naši jezdci mají rovnocenné podmínky, říká Ross Brawn
Změna závodní strategie Jensona Buttona v průběhu Grand Prix Španělska vyvolala určité otázky ohledně možné týmové režie, která by u Brawnu GP přisuzovala roli týmové dvojky Rubensi Barrichellovi. Šéf týmu Ross Brawn však toto tvrzení rázně odmítl.

"Nemáme mezi jezdci jedničku a dvojku. Oba mají rovnocenné podmínky," řekl Brawn pro BBC Radio 5 Live.

Rubens Barrichello si v minulosti stěžoval, že roli týmové dvojky musel plnit během svého angažmá u Ferrari, kde jezdil spolu s Michaelem Schumacherem. Průběh španělského závodu ho trochu zaskočil, protože očekával, že vedení získané po startu udrží až do cíle. Bezprostředně po závodě pak varoval Rosse Brawna, že pokud zjistí, že dochází k upřednostňování Jensona Buttona, tým okamžitě opustí.

"Jakmile se vrátil, probrali jsme to a byl v pohodě. Rubens je skvělý týmový hráč. Všichni velmi dobře spolupracují a Rubens i Jenson to uznávají. Skutečnost, že máme tak skvělou atmosféru, nám dodává sílu a my o to nechceme přijít," komentoval situaci ve svém týmu Ross Brawn.

Týmová režie je velmi citlivé téma, které se vrací každým rokem téměř u všech týmů, které bojují na předních pozicích. Ross Brawn jí hodlá použít až v případě, kdy jeden z jezdců nebude mít možnost na titul dosáhnout.

"Máme v plánu oběma jezdcům poskytnout rovnocenné příležitosti do doby, kdy jeden z nich nebude mít matematickou šanci to dokázat. Pokud jeden jezdec bude moci získat titul a druhý ne, tak se soustředíme na toho jednoho," vysvětlil Brawn.

V Grand Prix Španělska měl tým v plánu pro oba jezdce tři zastávky v boxech. Po té první však u Jensona Buttona přistoupil ke změně a plán upravil na dvě zastávky. Barrichello měl poté problémy na třetí sadě pneumatik a zajížděl pomalejší časy než Button s těžším vozem, což rozhodlo o výsledku.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.
10. srpna | F1 2018 odkaz
10. srpna | Liberty prozradila, že Carey je placen podle toho, kolik F1 vydělá...
8. srpna | Räikkönen věří, že jeho výsledky neodrážejí jeho rychlost.

Nejčtenější články

Hamilton jmenoval dva týmy, za které by mohl jezdit. Změnu ale neplánuje

Hamilton jmenoval dva týmy, za které…

Lewis Hamilton jmenoval dva týmy, u kterých by si dokázal představit, že by by za ně v F1 jezdil. Změnu ale neplánuje. Odchod z Mercedesu podle něj znamená odchod z F1.

14.  8.  2017 | | 73 N/A
Ferrari podle Vettela přišlo na slabé stránky svého letošního vozu

Ferrari podle Vettela přišlo na slab…

Ferrari odhalilo slabé stránky svého letošního monopostu a ví, jak si udržet své šance v boji o letošní titul mistra světa formule 1, říká Sebastian Vettel.

13.  8.  2017 | | 89 N/A
Motokára. Stroj, na který nedají dopustit ani zkušení jezdci

Motokára. Stroj, na který nedají dop…

Motokáry jsou tradičně vnímány jako tréninkový prostředek pro budoucího hvězdy, ale ke zlepšení svých schopností jich využívá i řada předních závodníků.

13.  8.  2017 | | 11 N/A
Takhle nebrečel ani při prvním vítězství! Nové video Barrichella

Takhle nebrečel ani při prvním vítěz…

Nedávno jsme zde měli video, ve kterém je zachycen Rubens Barrichello ve voze GT. Za volantem je jeho patnáctiletý syn Eduardo. Barrichella synova jízda značně dojala.

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vandoorne: Alonsovi už stačím

Vandoorne: Alonsovi už stačím

Belgickému mladíkovi ze stáje McLaren roste sebevědomí s každým závodním víkendem. Po posledních velkých cenách již Stoffel Vandoorne dokonce věří, že může v zajetých časech konkurovat svému stájovému kolegovi Fernandu Alonsovi.

12.  8.  2017 | | 81 N/A