Naši jezdci mají rovnocenné podmínky, říká Ross Brawn

Týmová režie připadá v úvahu až v závěru šampionátu.
Změna závodní strategie Jensona Buttona v průběhu Grand Prix Španělska vyvolala určité otázky ohledně možné týmové režie, která by u Brawnu GP přisuzovala roli týmové dvojky Rubensi Barrichellovi. Šéf týmu Ross Brawn však toto tvrzení rázně odmítl.

"Nemáme mezi jezdci jedničku a dvojku. Oba mají rovnocenné podmínky," řekl Brawn pro BBC Radio 5 Live.

Rubens Barrichello si v minulosti stěžoval, že roli týmové dvojky musel plnit během svého angažmá u Ferrari, kde jezdil spolu s Michaelem Schumacherem. Průběh španělského závodu ho trochu zaskočil, protože očekával, že vedení získané po startu udrží až do cíle. Bezprostředně po závodě pak varoval Rosse Brawna, že pokud zjistí, že dochází k upřednostňování Jensona Buttona, tým okamžitě opustí.

"Jakmile se vrátil, probrali jsme to a byl v pohodě. Rubens je skvělý týmový hráč. Všichni velmi dobře spolupracují a Rubens i Jenson to uznávají. Skutečnost, že máme tak skvělou atmosféru, nám dodává sílu a my o to nechceme přijít," komentoval situaci ve svém týmu Ross Brawn.

Týmová režie je velmi citlivé téma, které se vrací každým rokem téměř u všech týmů, které bojují na předních pozicích. Ross Brawn jí hodlá použít až v případě, kdy jeden z jezdců nebude mít možnost na titul dosáhnout.

"Máme v plánu oběma jezdcům poskytnout rovnocenné příležitosti do doby, kdy jeden z nich nebude mít matematickou šanci to dokázat. Pokud jeden jezdec bude moci získat titul a druhý ne, tak se soustředíme na toho jednoho," vysvětlil Brawn.

V Grand Prix Španělska měl tým v plánu pro oba jezdce tři zastávky v boxech. Po té první však u Jensona Buttona přistoupil ke změně a plán upravil na dvě zastávky. Barrichello měl poté problémy na třetí sadě pneumatik a zajížděl pomalejší časy než Button s těžším vozem, což rozhodlo o výsledku.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
9. prosince | Charles Leclerc vyhlášen nováčkem roku.
8. prosince | Felipe Massa se stal prezidentem Mezinárodní komise pro motokáry (International Karting Commission)
8. prosince | Zemřela manželka Grahama Hilla a matka Damona Hilla Bette Hill (1926-2017).
8. prosince | Jean Todt byl znovu zvolen prezidentem FIA.
7. prosince | Daniil Kvjat údajně testoval na simulátoru Williamsu.