Nasedání k Alonsovi nebylo nebezpečné, trvá na svém Webber

Mark Webber je přesvědčený, že stewardi rozhodli o trestech za taxi jízdu v Singapuru na základě záběrů, které zkreslily skutečnost.
Nasedání k Alonsovi nebylo nebezpečné, trvá na svém Webber

Stewardi původně nechtěli Alonsa a Webbera trestat, ale když jim vedení závodu přineslo záběry z místa, kde jízda začala, usoudili, že jezdci zavinili nebezpečnou situaci a oběma udělili napomenutí.

"Já jsem trest dostal samozřejmě za to, že jsem se nezeptal maršála, jestli můžu vstoupit na trať, ale stejně mezi námi nedošlo k žádné komunikaci," uvedl Webber.

"Oba mercedesy jsem viděl. Kamera to zabírala z jednoho úhlu. Kdybyste to viděli z druhého směru, měl jsem dobrý výhled na místo, odkud přijížděly."

"Byl jsem v únikové zóně, takže jsem za zatáčku viděl. Viděl jsem všechny přijíždět. Lewis mě minul obrovskou rychlostí 56 km/h... Kimi také zastavil. Říkal jsem si Kimi, Jenson nebo Fernando."

"Chytil jsem dva ze tří, ale Kimi odjel. Fernando počkal, naskočil jsem, hotovo. Byli to kluci, u kterých jsem si myslel, že by svezli Australana."

Napomenutí ale už padlo, pro Webbera bylo letos třetí, a tak má jistotu, že v Koreji přijde o 10 míst na startovním roštu. Konec nadějí na slušný výsledek by to ale podle něj znamenat nemuselo.

"Je to pro mě dobrá trať, vždy jsem tu byl rychlý," připomněl. "Nechcete být na roštu na 11. nebo 12. pozici, ale mohlo by být mokro. Bylo by příjemné být na začátku závodu v dobré pozici, abych dál postoupil. Je jisté, že je to lepší než dostat penalizaci 10 míst v Monaku."

Další článek: Barrichello je kandidátem na sedačku u Sauberu, potvrdila Kaltenbornová

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10