Naše výhoda v boji o čtvrté místo? Máme dva jezdce, kteří dokáží sbírat body, tvrdí Norris | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Naše výhoda v boji o čtvrté místo? Máme dva jezdce, kteří dokáží sbírat body, tvrdí Norris

McLaren stíhá v boji o čtvrté místo v Poháru konstruktérů Aston Martin. Lando Norris vybral hlavní důvod, proč si myslí, že by v něm McLaren mohl být úspěšný.

Ještě před začátkem letní přestávky se Aston Martin v Poháru konstruktérů nacházel na třetí příčce a před pátým McLarenem měl pohodlný náskok v podobě 93 bodů.

Jenže stačily další čtyři závody k tomu, aby se Aston Martin nejenže propadl na čtvrté místo (předstihlo jej Ferrari), ale navíc se k němu na rozdíl 49 bodů dotáhl McLaren.

Vzhledem k současné formě Astonu Martin proto nastává otázka, zda tým ze Silverstone dokáže ve zbývajících šesti závodech svůj náskok před soupeři z Wokingu uhájit.

Minimálně pilot McLarenu Lando Norris je přesvědčen o tom, že se jeho tým může před Aston Martin dostat.

„Myslím, že ano. Ani jsem nevěděl, že je to tak těsné. Pokud jde skutečně o 49 bodů, pak tomu věřím,“ nechal se slyšet britský závodník, kterého cituje Autosport.

„Už nezbývá mnoho závodů. Jsem si navíc jistý, že během některých bude Aston silnější, ale myslím, že naší výhodou v tuto chvíli je, že máme dva jezdce, kteří bojují o přední pozice a o body. Myslím, že tuto výhodu máme ve srovnání s téměř všemi týmy, až na několik výjimek,“ pokračoval Norris, který tím jistě poukazoval i na fakt, že se Aston Martin musí spoléhat hlavně na Fernanda Alonsa.

Řečí čísel: Španěl od letní přestávky získal pro Aston Martin všech 25 bodů, zatímco u McLarenu vybojoval body jak Norris (46 bodů), tak Oscar Piastri (23).

„Můžeme si navíc navzájem pomáhat, můžeme jeden druhého využít a myslím, že to je velká výhoda, kterou v tuto chvíli máme oproti mnoha jiným týmům,“ uvedl dále Norris.

Díky tomu, že se McLarenu postupně daří zbavovat své hlavní slabiny, která se projevuje hlavně při průjezdu pomalejšími zatáčkami, navíc Norris věří, že McLaren bude silný ve všech zbývajících závodech.

„Máme vzestupnou tendenci. Děláme dobré pokroky a dny jako byl ten v Japonsku to přesně dokazují. I když vím, že přijdou možná i těžší závody, které možná nebudou tak přímočaré jako byl ten poslední, pokrok, který jsme v této sezoně udělali, je z mého pohledu docela neuvěřitelný,“ dodal Norris.

Doporučujeme

Články odjinud