Naše týmy už můžou jezdit bez omezení, říká Renault

Renault si je jistý, že jsou jeho pohonné jednotky ve stavu, kdy umožní týmům jezdit v Bahrajnu tak, jak budou potřebovat.
Naše týmy už můžou jezdit bez omezení, říká Renault

Ve středu jezdil u týmů s francouzskými motory pořádně jen Caterham, zatímco Red Bull, Toro Rosso a Lotus strávily většinu času v garážích.

"V podstatě to byl náš první den testů," vysvětloval provozní šéf Renaultu F1 Rémi Taffin. "Snažili jsme se dát vše dohromady pro první den. V Jerezu nám hodně uteklo."

"Snažili jsme se dát vše dohromady pro první den, což se nám podařilo, svým způsobem, podle očekávání. Můžeme jasně říct, že dnes (ve středu) naše pohonná jednotka fungovala, jak jsme chtěli."

"Samozřejmě pořád není na úrovni, jakou chceme, ale aspoň máme základ, na kterém můžeme pracovat. Od zítřka (čtvrtka) budeme nasazovat úpravy, a tak to bude až do konce příštího týdne. Po této stránce jsme spokojení. Samozřejmě jsme také měli pár problémů, což je nevyhnutelné. Jdeme podle plánu, ale pořád doháníme."

Nicméně týmy Renaultu by už měly být schopné jezdit bez větších problémů, tedy alespoň s pohonnou jednotkou.

"Máme hodně práce s vylepšováním řídící jednotky naší pohonné jednotky, což budeme dělat od zítřka (čtvrtka) dál. Myslím, že budeme jezdit tolik, kolik naše týmy budou chtít. Snad budeme mít bezproblémový den bez potíží s hardwarem, to by bylo fajn," dodal Taffin.

Diskuze (18) Další článek: K nastavení vozu se dostaneme až v Austrálii, předpokládá Grosjean
13:52 | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
11:45 | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.
12. října | Kvalifikace na první závod F3: Pole position získal Kuan Jü Čou. Armostrong 6., Schumacher 7., Ticktum 9.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10