Naše síla se neprojeví hned, ale bude větší než vloni, ozývá se z Lotusu

Šéf Lotusu Eric Boullier věří, že Lotus pro sezonu 2013 připraví vůz ještě konkurenceschopnější než pro rok 2012. Varuje však, že zlepšení se nemusí projevit už během prvních závodů.
Naše síla se neprojeví hned, ale bude větší než vloni, ozývá se z Lotusu

Letošní forma Lotusu byla pro většinu z nás velkým překvapením. Jen málokdo by vloni v zimě předpokládal, že tým z Enstonu získá v průběhu sezony 303 bodů a tím si vyslouží čtvrté místo v Poháru konstruktérů. Francouzský šéf stáje Eric Boullier však věří, že Lotus ještě neřekl své poslední slovo. V příští sezoně si podle něj jak Kmi Räikkönen, tak Romain Grosjean povedou ještě lépe.

"Chtěl bych, abychom sezonu zahájili s autem stejně konkurenceschopným vůči ostatním, jako tomu bylo v sezoně letošní," svěřil se Boullier Autosportu. "Vím, že oba naši jezdci budou připraveni závodit, můžeme říci, že ze sebe budou vydávat víc než před dvanácti měsíci."

"Co se týče týmu, během loňského léta jsme trošku ztratili půdu pod nohama. Víme ale, proč se to stalo. Z naší chyby jsme se poučili a příští rok neuděláme ve strategii vývoje vozu stejnou chybu."

"Jsem pozitivní, ale také opatrný. Nevíte, co budou mít ostatní týmy, můžete pouze odhadovat ze statistik. Pravidla jsou ale celkem stálá, bude se tedy jednat jen o vylepšení aut z roku 2012. To by pro nás mohlo být dobré ve snaze udržet se oběma nohama na zemi."

Boullier však upozorňuje, že Lotus nepožene vývoj auta vpřed na úkor sezony 2014. Tým prý musí najít určitou rovnováhu. "Rozhodně nechceme příliš tlačit (na rychlost vývoje), abychom tak neuškodili našemu velkému projektu pro rok 2014. Kluci tady v Enstonu už ale nějakou práci pro rok 2014 odvedli a já doufám, že to, co jsme ušetřili z roku 2012, nám pro rok 2013 dá víc pružnosti."

Na otázku, jak by v tomto ohledu tým postupoval, kdyby byl na konci příští sezony stále ještě v boji o titul, Francouz odpověděl: "Abych byl upřímný, byl by to příjemný problém, nicméně bylo by komplikované se s tím vypořádat. Musíme ale být realističtí. Tohle je poslední kapitola jedněch pravidel, v roce 2014 začne nová kapitola. Nemůžeme si při těchto pravidlech dovolit začít příliš daleko od ostatních."

Diskuze (20) Další článek: Z boje o titul nás vyřadila špatná rychlost, ne nespolehlivost, tvrdí Button