Naše nejlepší kvalifikace. Alonso sice není v první řadě, ale stahuje ztrátu na Red Bull

Páté místo v Bahrajnu, druhé v Saúdské Arábii a čtvrté v Austrálii. To jsou dosavadní letošní kvalifikační výsledky Fernanda Alonsa ve formuli 1. A ačkoliv v Melbourne se musel mimo Maxe Verstappena sklonit ještě před oběma jezdci Mercedesu, považuje Španěl čtvrté místo v Albert Parku za nejlepší letošní kvalifikaci.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Naše nejlepší kvalifikace. Alonso sice není v první řadě, ale stahuje ztrátu na Red Bull | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Po výpadku Sergia Péreze už v úvodu australské kvalifikace byl Alonso favoritem na místo v první řadě vedle Verstappena. Mezi oba se ale překvapivě dostali piloti Mercedesu George Russell a Lewis Hamilton.

A přestože na roštu je Alonso o dvě pozice níže než před dvěma týdny v Džiddě, na pole position ze všech tří letošních kvalifikací ztrácí nejméně. V Bahrajnu 628, v Džiddě 465 a v Melbourne 407 tisícin sekundy.

„Z pohledu výkonnosti to byla pro nás pravděpodobně nejlepší kvalifikace ze všech tří. Je to nejblíže, co jsme se dostali k pole position, takže se cítím být rychlý, auto se snadno ovládá a užívám si to,“ řekl Alonso.

„Uvidíme, co zítra dokážeme udělat. Mercedesy byly v Q3 velmi rychlé a odvedly lepší práci, uvidíme, jestli s nimi zítra budeme bojovat. V Džiddě měli ve srovnání se mnou velmi podobnou rychlost. Pokud startují vpředu, myslím, že bude velmi těžké je předjet.

„Zítra budeme závodit s Red Bullem, dvěma mercedesy a zřejmě i s ferrari. Těm se tady v chladnějších podmínkách daří, takže to bude zajímavý závod.“

Stroll ve třetí řadě

V řadě za Alonsem bude spolu s pátým Carlosem Sainzem z Ferrari druhý jezdec Astonu Martin Lance Stroll. Na sedmém místě je pak další pilot Ferrari Charles Leclerc.

„Dnes to na trati byla zábava. Je to skvělá trať, na které můžete tlačit a vůz se dobře ovládal. Myslím, že tým podal dobrý výkon, abychom se i přes náročné podmínky kvalifikovali čtvrtí a šestí,“ řekl Stroll.

„Vzhledem k měnícím se teplotám bylo těžké přijít na to, kdy budou pneumatiky na svém vrcholu. Pro Q3 nám přitom zbývala jen jedna sada pneumatik. Pole je neskutečně vyrovnané, jsme ale na dobrých pozicích, abychom zítra mohli tvrdě bojovat o nejlepší umístění.“

Další článek: Byl jsem jen pasažérem. Problém s brzdami zastavil Péreze už v Q1

Témata článku: , , ,