Naše budoucnost je spojená s motory Mercedes, opakuje McLaren

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh znovu popřel spekulace, podle kterých by jeho tým mohl vyměnit dodavatele motorů, kterým je v současnosti Mercedes.
Naše budoucnost je spojená s motory Mercedes, opakuje McLaren

Motory německé automobilky pohánějí monoposty McLarenu už od roku 1995. Ovšem od sezóny 2010 má Mercedes svoji vlastní stáj a McLaren je pro něj už jen odběratelem, proto se neustále objevují spekulace, podle kterých by Britové mohli agregáty nakupovat od někoho jiného, nejčastěji bývá zmiňována Honda.

"V mnoha příštích letech to bude McLaren Mercedes. Je to dobré partnerství a funguje dobře," řekl Whitmarsh pro Daily Mail. "Jsme spolu 18 let a budeme mnoho dalších let pokračovat."

Ačkoliv se McLaren a Mercedes majetkově rozešly už před dvěma roky, teprve až od příští sezóny bude wokingská stáj platit za motory běžnou cenu jako ostatní odběratelé. Ani v tom nevidí Whitmarsh překážku.

"Myslím, že s nimi máme velmi dobrou dohodu, ale ještě důležitější je, že máme dobré partnerství. S Mercedesem mám osobní spojení. Řídil jsem motorovou část týmu, takže ty lidi známe a jsme hrdí, že jsme součástí rodiny Mercedes-Benz."

Diskuze (35) Další článek: Oliver Rowland se svezl s mclarenem v Silverstonu