Naše auto se do Melbourne moc nezmění, říká Wolff

Podle šéfa Mercedesu tým neplánuje pro první závod velký upgrade svého vozu.
Naše auto se do Melbourne moc nezmění, říká Wolff

„Vždy musíte najít rovnováhu mezi vývojem do poslední chvíle a tedy nasazením dílů, které jste neotestovali, do úplně prvního závodu v Melbourne,“ řekl Wolff pro RaceFans. 

„Vždy se snažíme najít cestu, která je někde uprostřed. Chceme raději na auto nasadit díly, vyzkoušet je a zjistit, zda fungují, než přijet do Melbourne s aerodynamickým balíčkem, který jsme ještě nepochopili a neviděli ho. Naše auta mají tendenci být dobře vybavená pro první testy, abychom se toho hodně naučili.“

Ferrari je půl sekundy před námi, odhaduje Wolff

Ferrari je půl sekundy před námi, odhaduje Wolff

Mercedes letos zvolil poměrně málo okázalé představení svého vozu. „Všichni preferujeme velkou událost po vzoru Spice Girls,“ pokračuje Wolff v narážce na představení vozu McLaren Mercedes v roce 1997.

„Ale my se díváme, jak probíhá vývoj naše auta. Vloni jsme měli velkou prezentaci v Silverstone, která byla fantastická. Letos jsme šli více digitální cestou a zjišťovali, jaký dopad to bude mít. Velmi důkladně zkoumáme koncepty budoucnosti. To byl jeden faktor. Druhý byl, že to bylo poměrně těsné z hlediska času.“ 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pirelli chce pneumatiky pro rok 2021 testovat od září

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.