NASCAR: Räikkönen a Button vyrazí do dnešního závodu v Texasu z 22., respektive 24. pozice | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

NASCAR: Räikkönen a Button vyrazí do dnešního závodu v Texasu z 22., respektive 24. pozice

Dnes večer se na Okruhu Amerik uskuteční další závod šampionátu NASCAR Cup Series. Na startu nebudou chybět ani bývalí jezdci F1 a mistři světa Kimi Räkkönen a Jenson Button.

Z dvojice světových šampionů F1 si v sobotní kvalifikaci o něco lépe počínal Kimi Räikkonen, který si na Okruhu Amerik (COTA) s vozem Chevrolet Camaro ZL1 týmu Trackhouse Racing zajistil 22. startovní pozici z 39 účastníků.

Mistr světa F1 z roku 2007, který v nejvyšší lize zámořského seriálu NASCAR Cup Series debutoval již vloni na okruhu Watkings Glen, na nejrychlejšího muže kvalifikace Williama Byrona s dalším chevroletem ztratil 1,766 sekundy.

Další šampion z F1 Jenson Button se kvalifikoval na 24. příčce, když zaznamenal o 33 tisícin pomalejší čas než Räikkönen. Pro britského závodníka, jenž o tomto víkendu hájí barvy týmu Rick Ware Racing a usedá do vozu značky Ford, bude dnešní závod úplnou premiérou nejen ve světě NASCAR, ale i vozů kategorie stock cars.

Závod na okruhu COTA startuje dnes po 21:30 českého času. V přímém přenosu jej v České republice odvysílá televizní stanice Nova Sport 3.

Doporučujeme

Články odjinud