NASCAR: Button skončil v Austinu při debutu na 18. místě. Räikkönenovi nevyšel závěr | Foto: Getty Images / Logan Riely

Foto: Getty Images / Logan Riely

NASCAR: Button skončil v Austinu při debutu na 18. místě. Räikkönenovi nevyšel závěr

Vítězem závodu NASCAR Cup Series v texaském Austinu se stal Tyler Reddick. Hostující exšampion z F1 Jenson Button dokončil podnik na 18. místě, zatímco další bývalý hvězdný jezdec z královny motorsportu Kimi Räikkönen se musel spokojit s 29. příčkou.

S nástrahami šestého letošního závodu NASCAR Cup Series na Okruhu Amerik se nejlépe vypořádal kalifornský jezdec Tyler Reddick, který dovezl svoji toyotu připravenou týmem 23XI Racing na prvním místě a připsal si své čtvrté kariérní vítězství v šampionátu.

V Texasu se neztratili ani hostující jezdci z řad bývalých mistrů světa F1. Debutant ve světě NASCAR Jenson Button do závodu startoval ze 24. příčky a nakonec se i díky chaosu v závěru klání, které bylo kvůli žlutým fázím prodlouženo o dvě kola, dostal až na konečnou 18. příčku.

„Byla to emoční horská dráha,“ prohlásil podle webu Motorsport po závodě Button, který nebyl spokojen se svým prvním stintem. „Dostal jsem také ránu od Kimiho, po které už auto nebylo úplně v pořádku. Bylo to těžké, ale ke konci jsme udělali dobrá rozhodnutí ohledně zastávek a nasazení nových pneumatik. Poslední tři restarty jsem si užil,“ hodnotil mistr světa z roku 2009, který navíc přiznal, že se hodně trápil s vysokou teplotou v autě.

Na ještě lepší umístění mohl pomýšlet další exmistr F1 Kimi Räikkönen. Ten se sice po startu z 22. pozice po většinu závodu držel ve středu pole, ale díky vydařené strategii se dokázal dostat až na čtvrtou příčku. 

Chaotický závěr závodu však Finovi nepřál. Räikkönen se po sérii tvrdých soubojů a vlastních hodinách propadl až na 27. místo. Po dojezdu byl pak ještě jezdec týmu Trackhouse Racing penalizován za zkrácení dráhy přičtením 30 sekund, výsledkem čehož byla konečná 29. pozice. Ta mezi jezdci, kteří dokončili závod ve stejném kole jako vítěz, znamenala poslední místo.

„Myslím, že to nebylo špatné. Měli jsme však smůlu na incidenty, které se staly,“ uvedl Räikkönen v cíli.

Doporučujeme

Články odjinud