Náš vztah s Verstappenem je na velmi dobré úrovni, říká Pérez | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Náš vztah s Verstappenem je na velmi dobré úrovni, říká Pérez

Sergio Pérez promluvil o spolupráci se svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, po jehož boku u Red Bullu strávil již tři sezony.

Spolupráce mezi týmovými kolegy Sergiem Pérezem a Maxem Verstappenem má za sebou již tři sezony. Během té doby získal Verstappen tři mistrovské tituly, samotný tým Red Bull dvakrát ovládl Pohár konstruktérů, zatímco Pérez se stal letos vicemistrem světa.

Pracovní vztah mezi Pérezem a Verstappenem vloni utrpěl trhlinu, když Nizozemec v závěru sezony 2022 odmítl žádost své stáje, aby před sebe během závodu v Brazílii pustil svého kolegu, který tehdy bojoval o druhé místo v šampionátu (nakonec neúspěšně).

Podle Mexičana se však vztahy mezi ním a dnes již trojnásobným šampionem v posledním roce zlepšily.

„Náš vztah je opravdu dobrý,“ uvedl Pérez podle webu RacingNews365. com s tím, že je to znát i na interních poradách s inženýry. 

„Občas jsme oba tlačili různými směry, ale zároveň jsme požadovali stejné věci, takže i to bylo pro tým pozitivní. Byla to naše třetí společná sezona a vše bylo dobré,“ prohlásil dále 33letý závodník.

Šampion může být jen jeden, tvrdí Pérez

Ačkoliv se Pérez stal letos vicemistrem světa, k titulu měl hodně daleko, když jeho kolega Verstappen získal více než dvakrát tolik bodů než on samotný.

„To, jak se se sezonou vypořádal, bylo opravdu působivé. Odvedl obrovský kus práce a byl skutečně na jiné úrovni,“ uvedl Perez.

„Je skvělé to vidět, samozřejmě bychom všichni chtěli být na jeho místě, ale šampion je jen jeden,“ dodal.

Doporučujeme

Články odjinud