Náš vzor je Red Bull, říká Virgin

Vstup do formule 1 se týmu Virgin Racing nevydařil, přesto věří, že dokáže napodobit cestu Red Bullu, který od loňské sezóny patří na špičku startovního pole.

"Podívejte se na Red Bull, byli před Ferrari, což je fantastické," řekl majitel Virginu Richard Branson. "Jednoho dne snad Virgin předjede Red Bull. Někde začít musíte a u nás pracuje pár set lidí, kteří si tuto výzvu užívají."

Virgin Racing pracuje ve formuli 1 s jedním z nejnižších rozpočtů, takže konkurovat top týmům v současnosti nemůže. Ale to by se podle Bransona mohlo v budoucnu změnit.

"Pokud se na pravidlech dohodneme a všichni budou mít rozpočet 40 miliónů liber, který letos máme my, tak za pár let budeme vědět, jak provozovat tým na takové úrovni," uvedl. "Ostatní týmy budou muset své rozpočty snížit, takže by se to začalo vyrovnávat."

"Ano, pořád mají za sebou pár let navíc, ale my tu máme hodně zkušených lidí. Takže doufáme, že bojovat vpředu budeme tak do tří až pěti let, ne za pět let. Kdo ví? Ale takové je třeba mít cíle."

Klíčem k úspěchu je rychlý a spolehlivý vůz, což Virgin zatím nemá. Glock a Di Grassi odjeli v prvním závodě dohromady jen 18 kol. Technický ředitel Nick Wirth je ale přesvědčený, že Branson není ve svých plánech příliš ambiciózní.

"Skutečně si myslím, že je možné to dokázat," řekl. "Máme velmi ambiciózní vývojový program. Neřeknu, o kolik sekund má naše auto letos zrychlit. Richard to ví a pokud se nám to podaří, bude to rekord, hlavně s ohledem na rozpočet, který máme."

"Lidé hovoří o tom, jak loni zrychlil McLaren. My si myslíme, že dokážeme působivé věci, navzdory napnutému rozpočtu, a na tom chceme dále stavět. Jsme opravdu hrdí a nadšení, že jdeme vpřed."

Wirth na závěr přiznal, že se Branson dění v týmu pečlivě věnuje. Když měl Virgin Racing v testech problémy s hydraulikou, neustále volal a zajímal se, jak je inženýři budou řešit.

Další článek: Force India nasadí Paula di Restu do pátečních tréninků v Austrálii a Malajsii

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen