Náš problém s testováním zůstává nevyřešený, upozorňuje Pirelli

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery připomněl, že disciplinární řízení FIA jen poukázalo na problematiku testování pneumatik, kterou je třeba vyřešit.
Náš problém s testováním zůstává nevyřešený, upozorňuje Pirelli

Stejně jako Mercedes bylo i Pirelli potěšeno, že tribunál neshledal úmyslné porušení pravidel, když došlo k mimořádnému testu v Barceloně.

"Co se týče výsledku, bylo dobré slyšet uznání, že my i Mercedes jsme jednali v dobré víře na základě informací, které jsme obdrželi od FIA," řekl Hembery pro Sky Sports. "Náklady byly rozděleny na tři části mezi tři strany a snad to znamená, že se můžeme znovu soustředit na sport."

"To samozřejmě neodstraňuje potřebu možnosti testovat v reprezentativních podmínkách a s reprezentativními vozy. Stále jezdíme se zastaralými, téměř muzejními kousky, přičemž se snažíme dělat svoji práci, takže nás čeká ještě hodně práce, aby nám bylo umožněno v budoucnu dělat to, co nazýváme reprezentativními testy."

Řešením by mohly být příští rok sezónní testy. Týmy už se dohodly, že po vybraných závodech budou testovat, teď jde jen o to, aby bylo umožněno také Pirelli tuto příležitost využít.

"Potřebujeme pořádné testy a možná je na konci tunelu světlo, protože se jedná o sezónním testováním, všechny týmy by zůstaly (na okruhu) po čtyřech závodech," potvrdil Hembery. "Pokud se nám podaří najít způsob, jak to využít, možná pokud bychom párkrát mohli nasadit druhé auto, mohla by to pro nás být cesta k reprezentativním testům."

"Potřebujete správné vozy a top jezdce. Potřebujete své výrobky tlačit do extrémů, protože to nám umožní zjistit, jak si stojíme. Když jezdíme jako teď s renaultem z roku 2010, na začátku roku se ocitnete s vozy, u nichž si nejste jistí vývojem, kterým prošly, jak poskočily s výkonností."

"Z našeho pohledu je to opravdu velmi těžké. Takže pokud se dokážeme dostat co nejblíže k výkonnosti aktuálních vozů, hodně nám to usnadní život a zajistí, že odvedeme lepší práci."

Další článek: Své místo jsem před tribunálem neriskoval, říká Brawn

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00