Náš nový název možná překvapí, prohlásil šéf Sauberu | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Náš nový název možná překvapí, prohlásil šéf Sauberu

Švýcarský tým Sauber závodil v posledních sezonách pod názvem Alfa Romeo. Od příští sezony však bude mít nové jméno, které zatím nebylo potvrzeno.

Poté, co představitelé Sauberu a automobilky Alfa Romeo oznámili, že s letošní sezonou skončí jejich partnerství, které zahrnovalo i název stáje, předpokládalo se, že se organizace z Hinwilu vrátí ke své původní identitě (do doby, než se tým v roce 2026 oficiálně promění v Audi). 

Šéf švýcarského týmu však nyní naznačil, že návrat ke jménu Sauber pro nadcházející dvě sezony nemusí být úplně jistý – i když nakokonec nejspíše půjde o kombinaci názvu Sauber a jméno titulárního partnera.

„Ve formuli 1 je jméno týmu závislé také na obchodních partnerstvích,“ řekl Alessandro Alunni Bravi, kterého cituje agentura Reuters, v neděli večer na předávání cen Autosportu.

„Naše nové jméno oznámíme 10. prosince, jakmile FIA zveřejní seznam přihlášených pro příští sezonu. Myslím, že to bude překvapení. Nemůžeme se dočkat až začneme spolupracovat s našimi novými partnery. Budeme mít, myslím, opravdu nový přístup, pokud jde o komunikaci a marketing. Nový vůz budeme představovat ve Velké Británii,“ dodal Alunni Bravi.

Pro úplnost dodejme, že „Sauber“ nebude jediným týmem, který ponese nové jméno. Jak již bylo oznámeno dříve, ke změně dojde i u stáje AlphaTauri.

Doporučujeme

Články odjinud