Náš nový monopost bude plný překvapení, říká šéf Mercedesu Wolff

Týmový principál Mercedesu Toto Wolff se nechal slyšet, že nový vůz stáje z Brackley přinese několik překvapení, která nebudou na první pohled patrná.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Náš nový monopost bude plný překvapení, říká šéf Mercedesu Wolff | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Mercedes má po nevydařené sezoně, v níž si připsal jediné vítězství, v letošním roce co napravovat. V sídle týmu v anglickém Brackey proto vyvíjí maximální úsilí k tomu, aby nový vůz s označením W14 neměl tolik problémů jako jeho předchůdce.

Ten sice zprvu zaujal netradičním řešením mimořádně tenkých bočnic, ale po většinu sezony neumožňoval jezdcům Mercedesu bojovat o přední příčky.

„Je plný překvapení,“ řekl Wolff podle webu PlanetF1.com vybraným médiím na otázku, co nový vůz přinese oproti loňskému.

„Když jsem ho viděl naposledy, říkal jsem, že, vypadá podobně, ale jinak doufám, že to stejné nebude,“ uvedl šéf Mercedesu, který si jistě nepřeje, aby měl jeho tým tolik problémů s výkonností jejich monopostu jako v roce 2022.

„Jsem na tom podobně jako vy. Když přijdu do aerodynamického tunelu, vypadá pro mě nový vůz jako ten loňský. Lidé z týmu mi ale říkají, že zespod je vůz hodně odlišný,“ prohlásil Wolff.

„Je to o proudění vzduchu, o rozložení hmotnosti a o aerodynamice. Naše auto se v polovině (loňského, pozn. red.) roku zásadně změnilo. Změnili jsme koncepci, ale na navenek nebylo nic vidět,“ připomněl vídeňský rodák.

Další článek: Ve věku 55 let tragicky zahynul rallyeový závodník Ken Block. Blízko měl i k F1

Témata článku: ,

Aktuality

10:04 | ¡ʞǝǝʍ ǝɔɐɹ s,ʇI 
10:01 | Stefano Domenicali v Portugalsku (kde byl na závodě MotoGP) uvedl pro místní Sport TV, že chce radikálně změnit formáty víkendů: "Jsem pro zrušení tréninků, které jsou pro inženýry velkým přínosem, ale veřejnosti se nelíbí." 
21:24 | Za chvíli začíná závod NASCAR s Buttonem a Icemanem z Austinu.... (Nova Sport 3). 
25. března | Český jezdec Filip Salač vystartuje do portugalského závodu z pole position. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink 03.30–04.30
2. trénink 07.00–08.00
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00