Náš motor problémy se spotřebou nemá, dušuje se Ferrari

Vedení Ferrari popřelo, že navrhovalo zvýšení limitu pro spotřebu paliva v roce 2014 proto, že by mělo moc žíznivý motor.
Náš motor problémy se spotřebou nemá, dušuje se Ferrari

Celý letošní rok se v zákulisí spekuluje, který výrobce postaví nejlepší šestiválec pro sezónu 2014, a závěry se vyvozovaly mimo jiné z požadavků přednesených na společných jednáních týmů.

Jedním z nich bylo nastavení vyššího limitu pro spotřebu paliva, Ferrari se 100 kilogramů na závod zdálo málo. Z toho vznikly spekulace, že má maranellský agregát moc velkou spotřebu.

"Když jsme tuto záležitost probírali společně s ostatními dodavateli motorů, FIA a dalšími stranami, neměli jsme obavy o palivovou efektivnost nebo problémy našeho motoru," namítl šéf stáje Stefano Domenicali.

"Měli jsme obavy z toho, že když budeme takhle agresivní s přístupem ke spotřebě paliva, tak to změní vnímání formule 1. Image tohoto sportu je taková, že jdete za maximálními výkony."

"Takže by přispělo k lepšímu vnímání situace, kdybychom měli více paliva, abychom nemuseli na některých tratích, jako je Melbourne, šetřit palivo. Nebylo to kvůli naší obavě z palivové efektivnosti, ale kvůli samotnému sportu."

Slova šéfa týmu potvrdil šéf motorů Luca Marmorini. "Ferrari se nikdy nelíbilo, že možná budeme muset pracovat na strategii pro šetření paliva, abychom dokončili závod."

"To je riziko, které by mohlo poškodit image formule 1, pokud vozy budou muset šetřit palivo, aby dokončily závod."

Další článek: Grosjean: Lotus preferoval Räikkönena i po oznámení přestupu k Ferrari

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10