Náš motor není tak silný jako vloni, přiznává Ferrari

Ferrari připouští, že jeho letošní motor formule 1 „není tak silný“, jak byl ten loňský. Scuderia se proto snaží stáhnout svou rychlostní ztrátu na rovinkách.
Náš motor není tak silný jako vloni, přiznává Ferrari

Ačkoliv se letošní model SF1000 jeví lépe při průjezdu zatáčkami, během předsezónních testů vyšly na povrch také jeho nedostatky. A jedním z nich je maximální rychlost.

V minulých letech bylo přitom právě na rovinkách Ferrari jedno z nejrychlejších.

„Myslím, že z pohledu celkové výkonnosti pohonné jednotky a motoru nejsme tak silní, jako jsme byli minulý rok. Soustředili jsme se na spolehlivost a to mělo dopad na výkonnost,“ řekl Binotto.

„Jízda v závěsu ale výrazně ovlivňuje rychlost. Myslím, že když se snažíme mít lepší rychlost, musíte se podívat na jízdu v závěsu a výkon samotného motoru. Do budoucna budeme pracovat na obou věcech. Aerodynamiku můžete případně upravit dříve než pohonnou jednotku, u té musíte počkat na jinou.“

FIA ukončila vyšetřování motoru Ferrari. S Maranellem se „dohodla“

FIA ukončila vyšetřování motoru Ferrari. S Maranellem se „dohodla“

O loňské pohonné jednotce Ferrari se často mluvilo ve spojitosti s tím, zda je legální. Mezinárodní automobilová federace (FIA) vydala v pátek prohlášení, podle kterého dospěla s Ferrari k „dohodě“.

Ještě před vydáním prohlášení Binotto řekl, že potenciál pohonné jednotky nemohl být naplno využit kvůli problémům se spolehlivostí.

Na dotaz, zda Ferrari skrývalo skutečný potenciál motoru, řekl: „Nic neskrýváme. To je naše skutečná výkonnost. Myslím, že je těžké určit, co je aerodynamikou a co výkonem, rozhodně ale ve srovnání s ostatními rychlostně ztrácíme,“ dodal.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Začaly testy formule 2. Jezdci vyrazili poprvé na 18palcových pneumatikách [galerie]

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00