Náš motor není tak silný jako vloni, přiznává Ferrari

Ferrari připouští, že jeho letošní motor formule 1 „není tak silný“, jak byl ten loňský. Scuderia se proto snaží stáhnout svou rychlostní ztrátu na rovinkách.
Náš motor není tak silný jako vloni, přiznává Ferrari

Ačkoliv se letošní model SF1000 jeví lépe při průjezdu zatáčkami, během předsezónních testů vyšly na povrch také jeho nedostatky. A jedním z nich je maximální rychlost.

V minulých letech bylo přitom právě na rovinkách Ferrari jedno z nejrychlejších.

„Myslím, že z pohledu celkové výkonnosti pohonné jednotky a motoru nejsme tak silní, jako jsme byli minulý rok. Soustředili jsme se na spolehlivost a to mělo dopad na výkonnost,“ řekl Binotto.

„Jízda v závěsu ale výrazně ovlivňuje rychlost. Myslím, že když se snažíme mít lepší rychlost, musíte se podívat na jízdu v závěsu a výkon samotného motoru. Do budoucna budeme pracovat na obou věcech. Aerodynamiku můžete případně upravit dříve než pohonnou jednotku, u té musíte počkat na jinou.“

FIA ukončila vyšetřování motoru Ferrari. S Maranellem se „dohodla“

FIA ukončila vyšetřování motoru Ferrari. S Maranellem se „dohodla“

O loňské pohonné jednotce Ferrari se často mluvilo ve spojitosti s tím, zda je legální. Mezinárodní automobilová federace (FIA) vydala v pátek prohlášení, podle kterého dospěla s Ferrari k „dohodě“.

Ještě před vydáním prohlášení Binotto řekl, že potenciál pohonné jednotky nemohl být naplno využit kvůli problémům se spolehlivostí.

Na dotaz, zda Ferrari skrývalo skutečný potenciál motoru, řekl: „Nic neskrýváme. To je naše skutečná výkonnost. Myslím, že je těžké určit, co je aerodynamikou a co výkonem, rozhodně ale ve srovnání s ostatními rychlostně ztrácíme,“ dodal.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Začaly testy formule 2. Jezdci vyrazili poprvé na 18palcových pneumatikách [galerie]

15:08 | V neděli se pojede virtuální velká cena. Účast přislíbili: George Russell, Nicholas Latifi, Alex Albon, Stoffel Vandoorne, Pietro Fittipaldi, Christian Lundgaard a Oscar Piastri.
12:33 | Ferrari pokračuje v testech ve Fioranu, AlphaTauri to rozjela v Imole. Za volantem Júki Cunoda.
26. ledna | Nálada ve F1 se mění jako počasí. Podle RaceFans byla v pátek vůle zmrazit od příštího roku pohonné jednotky, v pondělí (kdy se mělo elektronicky hlasovat) už ne. Věc se odkládá nejméně do 11. února. Důležité je to pro Red Bull, aby mohl převít PJ od Hondy.
26. ledna | AlphaTauri vydala video o přípravách Júkiho Cunody na sezónu odkaz