Náš monopost může zrychlit o dvě sekundy, věří HRT

Španělská stáj HRT se nebojí připomínat, že je v paddocku největším nováčkem. V Austrálii její vůz poprvé v historii viděl cíl závodu a výkonnostní potenciál odhaduje na dvousekundové zrychlení.

"Dosáhli jsme svého cíle a jeden z našich vozů dojel do cíle," konstatoval šéf týmu Colin Kolles. "Teď chceme splnit nový cíl a dokončit s oběma vozy. Poté se soustředíme na vylepšování celkové rychlosti a výkonnosti vozu."

Tým HRT se jako jediný nezúčastnil předsezónních testů, a proto má na kontě zoufale málo kilometrů. Karun Čandhok najel 590 km a Bruno Senna 615 km, oba to zvládli dohromady během víkendů v Bahrajnu a Austrálii.

"Nemáme žádné větší problémy," uvedl Kolles pro Autosport. "Přibližujeme se zbytku startovního pole a pokud to takhle půjde dál, brzy je doženeme. Myslím, že v našem kompletu jsou další dvě sekundy. Nejméně dvě sekundy."

Práci týmu neusnadňuje ani skutečnost, že oba jezdci jsou ve formuli 1 také nováčci. Trať v Sepangu ale Senna i Čandhok znají nejen z GP2.

Další článek: Vettela v Austrálii nevyřadil brzdový disk

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.