Nás jste zastavili, u Mercedesu to bode horší, myslí si Horner

Christian Horner si myslí, že stáhnout ztrátu na Mercedes bude s ohledem na omezený vývoj motorů obtížné.
Nás jste zastavili, u Mercedesu to bode horší, myslí si Horner

„Je to velmi obtížné. Pokud zaostáváte s podvozkem, máte příležitost vyvíjet,“ říká Horner pro Autosport. „S motorem a touto novou technologií jsme zmrazili nezralou technologii a pro výrobce je obtížné dohánět (ztrátu).“

„V posledních několika letech došlo ke změnám pravidel, které se nás pokoušely zpomalit. Ať už to byl zákaz foukání difuzorů, dvojitých difuzorů, flexibilních částí nebo mapování motoru. Mantinely se vždy měnily. Motor je zmrazený nedotknutelný prvek, takže bude obtížné stáhnout ztrátu na soupeře,“ vysvětluje Horner.    

Jak přesně je omezen vývoj pohonných jednotek? 

Jak přesně je omezen vývoj pohonných jednotek? 

Přestože se Red Bull musel letos sklonit před Mercedesem, Christian Horner považuje letošní sezónu za jednu z nejúspěšnějších ve formuli 1. Horner si velmi váží toho, jak se rudým býkům podařilo vypořádat s problémy z úvodu sezóny.

„Když si uvědomíte, kde jsme začínali v předsezónních testech a jak jsme na tom v současné fázi šampionátu... Kromě toho jsme po Mercedesu jediný tým, který dokázal vyhrát a to dokonce třikrát. Je to pozoruhodný návrat z prakticky neexistující přípravy na sezónu. Navíc máme na vozy s motorem Mercedes výkonnostní handicap.“  

Další článek: Mallya: S Pérezem o příštím roce nejednáme, smlouvu má dávno

17:03 | Tento týden nás čeká: ve středu představení nového vozu Ferrari, v pátek pak v 6:30 prezentace vozu Haasu v boxové uličce v Bahrajnu. Od pátku do neděle pak předsezónní testy.
15:59 | F1 TV Pro nabízí aktuálně slevu 25 %.
5. března | Pandemie ovlivňuje WEC. Po odkladu Le Mans na srpen (aby tam mohli fanoušci) se posouvá start sezóny. Začne 1. května ve Spa, 13. června se pak pojede v Algarve.
5. března | V Baku se pojede bez fanoušků