Náš hlavní soupeř Renault nám utekl, přiznává Force India

Force India si sice zatím plní hlavní cíl a pravidelně boduje, ale začala ztrácet na Renault, jehož považuje za největšího konkurenta. Francouzskou stáje teď potřebuje dostihnout.

"Vyrovnat se rychlosti Red Bullu, Ferrari, Mercedesu a McLarenu je pro nás bohužel obtížné, ale tým pracuje opravdu tvrdě," řekl Vitantonio Liuzzi. "Na začátku to vypadalo, že je naším hlavním konkurentem Renault, ale ten teď udělal velký krok vpřed. Naším hlavním cílem teď bude je dohnat v Malajsii, abychom je porazili v šampionátu. Samozřejmě to nebude snadné, protože je to skvělý tým a bude vyvíjet. Ale my v Silverstonu tvrdě pracujeme."

I když body Force Indii zatím vozí jen Liuzzi, na rozdíl od týmového kolegy Sutila se mu nedaří v kvalifikacích. "Musím pracovat na svých kvalifikačních výkonech. Pokusím se poprvé postoupit do třetí části a samozřejmě znovu bodovat," dodal italský jezdec k Malajsii.

Adrian Sutil do třetí části kvalifikačních bojů postoupil v obou letošních Grand Prix, ale v závodě ho pokaždé postihla smůla, takže body ještě neinkasoval. V Melbourne odstoupil už v devátém kole, protože ztrácel výkon motoru. "Bylo to frustrující, protože jsem držel tempo s předními vozy a v těchto proměnlivých podmínkách se týmu obvykle daří. Do té doby byl víkend dobrý," řekl.

"Znovu jsme postoupili do třetí části kvalifikace a měl jsem pocit, že jsem se mohl kvalifikovat ještě výše, takže je to velmi pozitivní. Ukazuje se, že jsme konkurenceschopní na různých tratích a na velkou čtyřku moc neztrácíme, takže je to velmi povzbuzující."

V Sepangu se v prvním volném tréninku znovu sveze záložní jezdec týmu Paul di Resta, tentokrát mu auto půjčí Vitantonio Liuzzi.

Další článek: Přečtěte si nové číslo F1magu s hodnocením Austrálie a představením Malajsie

13:23 | Pérez musí měnit převodovku + 5 míst.
11:09 | Renault má nového sponzora: Verizon Media. Na vozech se objeví také loga propagující Yahoo.
20. září | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
20. září | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink Leclerc (1:38.192)
Kvalifikace Leclerc (1:36.217)
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10