Náš hlavní soupeř Renault nám utekl, přiznává Force India

Force India si sice zatím plní hlavní cíl a pravidelně boduje, ale začala ztrácet na Renault, jehož považuje za největšího konkurenta. Francouzskou stáje teď potřebuje dostihnout.

"Vyrovnat se rychlosti Red Bullu, Ferrari, Mercedesu a McLarenu je pro nás bohužel obtížné, ale tým pracuje opravdu tvrdě," řekl Vitantonio Liuzzi. "Na začátku to vypadalo, že je naším hlavním konkurentem Renault, ale ten teď udělal velký krok vpřed. Naším hlavním cílem teď bude je dohnat v Malajsii, abychom je porazili v šampionátu. Samozřejmě to nebude snadné, protože je to skvělý tým a bude vyvíjet. Ale my v Silverstonu tvrdě pracujeme."

I když body Force Indii zatím vozí jen Liuzzi, na rozdíl od týmového kolegy Sutila se mu nedaří v kvalifikacích. "Musím pracovat na svých kvalifikačních výkonech. Pokusím se poprvé postoupit do třetí části a samozřejmě znovu bodovat," dodal italský jezdec k Malajsii.

Adrian Sutil do třetí části kvalifikačních bojů postoupil v obou letošních Grand Prix, ale v závodě ho pokaždé postihla smůla, takže body ještě neinkasoval. V Melbourne odstoupil už v devátém kole, protože ztrácel výkon motoru. "Bylo to frustrující, protože jsem držel tempo s předními vozy a v těchto proměnlivých podmínkách se týmu obvykle daří. Do té doby byl víkend dobrý," řekl.

"Znovu jsme postoupili do třetí části kvalifikace a měl jsem pocit, že jsem se mohl kvalifikovat ještě výše, takže je to velmi pozitivní. Ukazuje se, že jsme konkurenceschopní na různých tratích a na velkou čtyřku moc neztrácíme, takže je to velmi povzbuzující."

V Sepangu se v prvním volném tréninku znovu sveze záložní jezdec týmu Paul di Resta, tentokrát mu auto půjčí Vitantonio Liuzzi.

Další článek: Přečtěte si nové číslo F1magu s hodnocením Austrálie a představením Malajsie

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.