Náš čas se blíží, říká Button

Jenson Button věří, že si McLaren udrží vzestupnou tendenci, což by mělo znamenat boj o titul. Možná už v příštím roce.
Náš čas se blíží, říká Button

"V posledních dvou letech se nám nepodařilo vyhrát šampionát, ale s tímto týmem jsem vyhrál pár závodů a cítím, že se náš čas blíží," cituje Buttona Autosport. "Jsme ve velmi dobré pozici. Nemohlo by to být lepší, takže se na rok 2012 hodně těšíme."

Button přišel do McLarenu právě před dvěma roky, když nahradil Heikkiho Kovalainena. Jeho výkony šly neustále nahoru a vyvrcholily letos, když obsadil pozici vicemistra a porazil týmového kolegu Lewise Hamiltona.

"Už jsme spolu strávili dva roky. Hrozně rychle to uteklo a je až strašidelné, že jsou to už dva roky," ohlédl se. "Mým cílem bylo jít do McLarenu a vyhrávat závody, být s týmem, který mi dá příležitost bojovat o šampionát. Cítím, že jsem se skutečně zlepšil a že stačí jen další malé zlepšení, abychom v roce 2012 bojovali o další vítězství."

Vzhledem k tomu, že Button už mistrem světa byl v roce 2009, nemůže být ani jedna ze sezón u McLarenu nejlepší v kariéře. Nejlepšího vítězství v Grand Prix ale podle svých slov dosáhl právě s týmem z Wokingu.

"Japonsko pro mě znamenalo hodně, protože jsem na něj navázal v posledních osmi letech hodně vazeb," připomněl. "Takže vyhrát Grand Prix na okruhu, který miluji, který je rychlý a měl vyhovovat Red Bullu, před japonskými fanoušky po všech jejich letošních útrapách - bylo to opravdu mimořádné vítězství."

Další článek: F1 už Evropě nepatří

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen