Náš boj o titul skončil změnou pneumatik, říká Alonso

Fernando Alonso je přesvědčený, že hlavním faktorem, který letos ovlivnil průběh šampionátu, jsou pneumatiky s loňskou konstrukcí.
Náš boj o titul skončil změnou pneumatik, říká Alonso

Pirelli připravilo pro letošní sezónu zcela nové pneumatiky, které Ferrari seděly. "Myslím, že jsme začali dobře, byli jsme konkurenceschopní v Austrálii, možná ne v kvalifikaci, ale v závodě jsme pneumatiky šetřili velmi dobře, společně s Lotusem," vzpomínal Alonso.

Scuderii se poměrně dařilo, ale pak začala ztrácet. Podle Alonsa dílo zkázy dokonaly nové pneumatiky, které Pirelli nasadilo ve dvou krocích v Německu a v Maďarsku.

"Vyhráli jsme v Číně, vyhráli jsme ve Španělsku a pak se zdálo, že výkonnostně trochu ztrácíme, hlavně když se vrátily pneumatiky Pirelli 2012. Takže to byl asi pro nás zlomový bod šampionátu, když změnili pneumatiky, rozloučili jsme se s ním."

Podle šéfa týmu Domenicaliho Ferrari už pracuje z 99 procent na voze pro příští rok. Alonso dodává, že je to jedině dobře.

"Příští rok budeme myslím začínat od nuly. Veškeré úsilí a naděje vložíme do roku 2014, protože začít od nuly je naše nejlepší příležitost dohnat ztrátu na všechny top týmy. Letošek byl svým způsobem pokračováním."

Další článek: Rozhovor s filmovým Nikim Laudou: "Jeho postava mě fascinovala."

28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz