Náročnost svého úkolu jsem podcenil, připouští Kovalainen

Murray F1  |  26. 11. 2013 09:28

Heikki se prý postavil čelem ... Co mu tak asi zbývalo po zbabraném druhém závodě než si sypat písek na hlavu. Podle mého názoru by se Heikki postavil skutečně k situaci čelem, kdyby totéž řekl už před týdnem po závodě v Austinu. Osobně nic proti němu, je to sympaťák, nejen závodním stylem, ale i fyziognomií podobný Kimimu, nicméně formule jedna je něco nad jeho síly. Promiň Heikki, měl jsi pořádný auťák a v podstatě ses neměl na co vymlouvat, jenom na sebe. Alespoň kdyby ses blýsknul nějakým rychlým kolem, tahle to byla fakt neúspěšná mise.

ren-so  |  26. 11. 2013 08:41

Taky si myslím, že měli nechat jet Valsechiho, protože o tom, jak zajede Kovalainen nebylo moc pochyb... Věděl jsem to já, věděli to mnozí jiní, zde přítomní, takže mě dost překvapuje, že to nevěděli ti, kteří v tom světě žijí a kteří by to měli vědět především... Valsechi by buďto nezajel nic, což je to samé, co se dalo čekat od Heikkiho a nebo by překvapil a nějaké body vyjel. V každém případě by nabral zkušenosti a trochu se vyjezdil. Jediné riziko bylo to, že něco rozbije. Ale ve finanční situaci Lotusu by už těch pár "drobných" myslím nehrálo takovou roli.

Murray F1  |  25. 11. 2013 22:51

Opět všem navzdory tvrdím, že Kovalainen zklamal. V Brazílii to nemusela být bedna, stačilo dojet jen na bodech, i kdyby to bylo jen desaté místo. Seděl přece aktuálně ve třetím nejlepším autu hned po vozech Red Bull. Skutečně jsem mu držel palce a přál mu úspěch. Heikki v přenosu však skoro nebyl k zahlédnutí. Mohl si alespoň odpustit po závodě v Austinu optimistické řeči. Když dva Finové dělají totéž, není to totéž, to se v Lotusu šeredně spletli.

Tak co Puffy divíš, se že Heikky fakt nevyhrál?

odstraneno slehic F1  |  25. 11. 2013 18:46

Kovalainen je frajer, kterej si na nic nehraje. Sympatické. Ono odhadnout, jací budete, když ani pořádně nevíte, do čeho jdete...

Petkar1  |  25. 11. 2013 21:21

Asi to opravdu bylo těžší, než se to zdálo. Ono si řekneš "mají auto na podium, to nějaké body zajedu". Ale dneska už to není jen o té čisté rychlosti...

V Austinu na body měl nebýt problémů s autem. V Brazílii bylo celý víkend mokro a suchý závod - to je to poslední co chceš, když si potřebuješ zvykat na jiné auto a v dnešní době péče o pneu klíčová pro závod. V závodě stavěl v 15. a 34. kole - většina jezdců na bodech po 20. a kolem 45. kola a to je to, co ho srazilo... To je ta dnešní rutina - ověřit si životnost pneu a pak jet to správné tempo.

EliasFan  |  25. 11. 2013 18:40

Heikki, já ti naopak mnohokrát děkuji za předvedené výkony a je vidět, že sem na diskusi nechodí jen lidé tohoto sportu znalí.

Murray F1  |  25. 11. 2013 18:07

Heikki zklamal. Je to kaňka v jeho sportovní kariéře, zavřel si do formule jedna jednou provždy dveře. Jenom hlupák by takového lenochoda teď angažoval, takový se snad nenajde ani v Caterhamu. Hloupě zahodit takovou příležitost, to fakt nechápu, vždyť musel přece vidět, že nabídka Lotusu pro něho byla něco jako výhra v loterii.

Cenic  |  25. 11. 2013 17:25

Kimiho měl nahradit Valsecchi je to testovaci pilot Lotusu.

Měl neměl ... po bitvě je každý generál. Pokud najezdil stejně jako Heiky, asi by též moc díru neudělal.
Heiky se tomu postavil alespoň čelem ...

čudlík  |  25. 11. 2013 19:53

Valseccchi to místo neměl dostat už jenom za tu svoji nafoukanost. Větší hubu mají už jenom Di Resta a Maldonado.

To je argument

opičák F1  |  25. 11. 2013 14:41

tak jak sem slyšel už několikrát, že formule jsou jen o monopostech, tak to asi nebude úplně pravda... Tím samozřejmě nechci chválit kozího xichta jetela, ten podvádí, tam je to jiná.

Petkar1  |  25. 11. 2013 21:23

Formule jsou dnes o práci s pneu a to umí kozí ksicht nejlépe. Mercedes měl dlouho nejrychlejší auto, ale trhalo gumy a proto dostávali v závodě oblož. Rozpadli se jim jako Heikkimu v Brazílii.

Vůbec nezklamal.

******* Suzíí Wolff *******


1 2 3