Náročnost svého úkolu jsem podcenil, připouští Kovalainen

Heikki Kovalainen je zklamaný tím, jak dopadlo jeho angažmá u Lotusu na poslední dva závody sezóny. Výzva byla moc velká.
Náročnost svého úkolu jsem podcenil, připouští Kovalainen

"Bylo zklamáním, že jsem pro tým nezískal žádné body," řekl Fin Autosportu. "Myslel jsem si, že i když nepůjde vše perfektně, dokážu bodovat (v Brazílii)."

"Udělal jsem víc chyb, než jsem předpokládal, a musím přiznat, že ta výzva byla možná moc velká a já jsem ji podcenil."

Za neuspokojivými výkony zřejmě stojí téměř roční výpadek ze závodů, letos se svezl jen v trénincích.

"Neměl jsem pocit, že bych z toho nějak vypadl, zvlášť po obou pátcích a sobotách. Opravdu jsem si myslel, že to mám pod kontrolou, a do obou závodů jsem nastupoval v domnění, že se vůči startovní pozici posunu nahoru. Nepochyboval jsem o tom."

"Ale obě neděle byly nakonec celkem katastrofální. Asi musím přiznat, že jsem z toho vypadl víc, než jsem si myslel, scházela mi rutina. Pořád jsem povzbuzený rychlostí, kterou jsem chvílemi ve voze měl, jen je zklamáním, že mě nedělní chyby stály tolik."

"Nemám rád, když mi věci nevychází, na druhé straně to jen ukazuje, jak je formule 1 těžká."

Kovalainen sice usiluje o permanentní návrat na startovní rošt s Caterhamem, ale je přesvědčený, že mu nevydařené závody s Lotusem vyhlídky nezkazí.

"Pochybuji, že by to mělo dopady. Věřím, že ne, ale dokud jste nepodepsali, nikdy nevíte," dodal.

Další článek: Jak vypadají sestavy týmů pro rok 2014

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.