Náročné první čtyři závody byly pro Hartleye skvělým úvodem do F1

Obtížné čtyři závody letošní sezóny formule 1, které absolvoval v barvách týmu Toro Rosso, byly podle Brendona Hartleye "skvělým úvodem" do formule 1 před jeho první kompletní sezónou.
Náročné první čtyři závody byly pro Hartleye skvělým úvodem do F1

Letošní šampion Mistrovství světa vytrvalostních závodů (FIA WEC) v kategorii LMP1 a vítěz závodu 24 hodin Le Mans Hartley nahradil pro Velkou cenu USA Pierra Gaslyho.

Ve zbývajících závodech sezóny pak působil u Toro Rosso po boku Francouze, když vystřídal Daniila Kvjata. Vedle svého působení ve formuli 1 navíc závodil ještě u Porsche ve zbývajících závodech WEC.

Hartley zůstane továrním jezdcem Porsche i přes podpis u Toro Rosso

Hartley zůstane továrním jezdcem Porsche i přes podpis u Toro Rosso

V listopadu Toro Rosso potvrdilo svou jezdeckou sestavu pro příští rok, ve které zůstávají Gasly s Hartleyem.

„Proces učení byl strmý a velmi důležitý. Nebudu vám lhát, bylo to obtížné, obzvlášť, když jsem závodil osm víkendů za sebou,“ řekl Hartley na předávání cen FIA.

„Byla to pro mě dobrá zkušenost, abych zjistil, co vám to vezme a v jakých oblastech se musíte zlepšit. Byl to skvělý úvod do formule 1 z pohledu přípravy na sezónu, abych měl před startem příštího roku už nějaké skutečné závodní zkušenosti.“

„Těším se, že teď budu mít trochu pauzu, dobiju baterky a příští rok se vrátím silný. Slýchám mnoho pozitivních věcí od Toro Rosso a Hondy. Nemohu se dočkat, až s nimi začnu příští rok pracovat a snad dokážu, že na formuli 1 mám.“

Přestupovat z jednoho vozu do druhého není snadné, říká Hartley

Přestupovat z jednoho vozu do druhého není snadné, říká Hartley

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Šéf týmu Haas doufá, že se Grosjean v příští sezóně uklidní

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00