Nárazové testy zkomplikují příští rok život všem, odhaduje de la Rosa

Nenápadná změna pravidel o nárazových testech znamená pro všechny týmy méně času na vývoj nových vozů. Bojuje s tím nejen HRT.
Nárazové testy zkomplikují příští rok život všem, odhaduje de la Rosa

Když Světová rada motorsportu schválila na svém posledním zasedání změny v pravidlech formule 1, stanovila týmům povinnost absolvovat všechny nárazové testy s monoposty ještě dřív, než je nasadí do předsezónních testů. V minulosti stačilo mít všechny povinné zkoušky až pro závody.

"Nemyslím, že by jakýkoliv tým věděl, co se bude dít v únoru (začátek testů)," řekl Pedro de la Rosa pro rádio Cope. "Protože se změnila pravidla a musíte projít všemi nárazovými testy a homologacemi už před prvními testy."

"Je to těžké pro všechny týmy. Takže ostatní můžou mít stejné pochybnosti jako my. Ale my máme v plánu být připraveni. Jestli nárazovými testy neprojdeme, uvidíme v lednu. Je to těžká situace a výzva pro všechny týmy, nejen pro HRT."

De la Rosa podepsal s HRT dvouletou smlouvu a ví, že ho těžká práce čeká v každém případě. Ví, že je španělská stáj nejpomalejší, takže neslibuje zázraky.

"Důležité je, abychom rostli a zlepšovali se," deklaroval. "V Austrálii nenastane revoluce, ale budeme se zlepšovat krok za krokem. Fanoušky a sami sebe neoklameme tím, že si budeme myslet, že za čtyři dny zrychlíme o tři nebo čtyři sekundy na kolo. Potrvá to a vyžádá si to restrukturalizaci týmu a jeho posílení."

Další článek: Webber si s pneumatikami Pirelli už rozumí, i s těmi pro rok 2012

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10