Náraz a bezvědomí. Newgarden skončil v nemocnici, triumfoval O’Ward

Dramatickou dohru měl druhý víkendový závod IndyCar na krátkém oválu v Iowě. Josef Newgarden směřoval za dalším triumfem, nakonec ale po havárii skončil v nemocnici.
Foto: IndyCar
Náraz a bezvědomí. Newgarden skončil v nemocnici, triumfoval O’Ward | Foto: IndyCar

Nedělní závod byl sice o 50 kol delší než ten sobotní, jeho průběh byl však velmi podobný. Newgarden startoval z druhého místa za stájovým kolegou z týmu Penske Willem Powerem, před kterého se dokázal dostat.

Poté Američan předváděl dominantní jízdu, která ovšem skončila předčasně už ve 235. kole. Newgarden se roztočil a zadní částí svého monopostu tvrdě narazil do bariéry ve čtvrté zatáčce. Je možné, že za nehodou stálo selhání zadního zavěšení.

Jednatřicetiletý pilot sám opustil kokpitu vozu a nechal se odvést do medical centra ve vnitřní části oválu. Z toho byl následně propuštěn a dokonce poskytl rozhovor pro NBC, ve kterém popsal své zklamání z nedělního výsledku.

Drama odstartovalo až posléze. Následný souběh událostí popsal tým Penske v oficiálním prohlášení.

„Po závodě Newgarden ztratil vědomí, upadl a způsobil si tržnou ránu na hlavě. Kvůli pětačtyřicetiminutové dojezdové vzdálenosti do MercyOne Des Moines Medical Center a husté dopravě v okolí závodiště padla volba na vrtulník jako na nejlepší způsob transportu,“ stojí v týmovém prohlášení.

„Všechna vyšetření vyšla negativní, Newgarden zůstane přes noc na pozorování. Podle protokolu IndyCar bude Newgarden vyšetřen ve čtvrtek zdravotním personálem šampionátu,“ píše se dál. Americký pilot bude muset projít další zdravotní prohlídkou, protože sezona pokračuje už o nadcházejícím víkendu v Indianapolis.

Po Newgardenově odstoupení oslavil po sobotním druhém místě nedělní triumf Patricio O’Ward s monopostem McLaren. Mexičan porazil dva Penskeho piloty Willa Powera a Scotta McLaughlina. Za třemi nejlepšími se poté seřadila trojice jezdců Chipa Ganassiho ve složení Scott Dixon, Jimmie Johnson, Marcus Ericsson. Švéd je po 12 závodech lídrem šampionátu s náskokem 8 bodů před Powerem.

Další článek: Magnussen dostane v Maďarsku nové díly, Schumacher bude rád, když dojede

Témata článku: ,

Aktuality

19:28 | Ve F1 se McLarenu nedaří, v IndyCar právě Felix Rosenqvist získal pro tým pole position. 
9:38 | Franco Colapinto vyhrál sprint F3, ale byl diskvalifikován kvůli porušení technických pravidel (u všech tří vozů MP Motorsport). Z vítězství se tak dodatečně raduje O'Sullivan. 
9:09 | Alonso, Russell, Hülkenberg, Albon a Cunoda porazili své týmové kolegy ve všech letošních kvalifikacích. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Verstappen
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00