Narajn Kartykejan se v Indii vrátí do kokpitu HRT

Stáj HRT potvrdila, co se očekávalo. Narajn Kartykejan bude v jejích barvách závodit ve Velké ceně Indie. Aby si znovu zvykl na vůz, pojede už v pátek v Singapuru,.
Narajn Kartykejan se v Indii vrátí do kokpitu HRT

Tým Hispania Racing oficiálně potvrdil, že Narajn Kartykekjan pojede v jeho barvách historicky první Velkou cenu Indie. V rámci přípravy se Ind sveze už příští týden v pátečním tréninku na Velkou cenu Singapuru.

"Samozřejmě je skvělý pocit řídit znovu při závodním víkendu. Co se týče mé domácí velké ceny, tým mě ujistil, už když jsem po Velké ceně Evropy uvolnil závodní kokpit, že ve své domácí Velké ceně Indie pojedu," uvedl Kartykejan.

Čtyřiatřicetiletý pilot byl sice před Velkou cenou Velké Británie nahrazen Australanem Danielem Ricciardem, ale zůstal součástí HRT a na Nürburgringu se objevil v pátečním tréninku.

"Je to nejlepší jezdec z regionu a je nepochybně extrémně talentovaný, což během této sezony ukázal," chválí svého jezdce šéf španělské stáje Colin Kolles.

Kartykejan se na začátku sezony vrátil do závodního monopostu po šesti letech a připsal si dvě sedmnáctá místa. Zřejmě nebude v Indii jediným domácím zástupcem, za volantem Lotusu se pravděpodobně objeví Karun Čandhok.

Diskuze (65) Další článek: Podle Hauga je Singapur nejtěžší okruh pro převodovku a brzdy
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00