Naplno se ukážu až v Evropě, říká po zisku prvních bodů Alguersuari

Jaime Alguersuari získal v Malajsii první body v kariéře, ale slíbil, že ještě lepší výkony bude podávat, až se formule 1 vrátí do Evropy. Za jezdecké lekce je vděčný Michaelu Schumacherovi.

"Co se mě týče, bude to ještě mnohem lepší," řekl mladý Španěl pro Autosport. "Budu vědět, jak se pneumatiky opotřebovávají, jak se chová měkčí a tvrdší směs. Když přijedete na novou trať, odjedete kvalifikaci a všechno je jinak, je to velmi těžké."

"Ale mám velká očekávání pro evropské okruhy. Pojedu na místech, která znám, a proto budu moci podávat stoprocentní výkony. Moje znalosti vozu budou mnohem lepší, takže od druhé poloviny sezóny očekávám hodně."

O své první body musel Alguersuari v Malajsii bojovat. Jak se v takové situaci zachovat, se učil o závod dříve v Austrálii od Michaela Schumachera.

"Michael mi ukázal, jak při souboji s ostatními jet s vozem formule 1 na limitu," řekl. "To bylo velmi důležité. Dokončil jsem australskou Grand Prix a při souboji mi ukázal cestu, jak být agresivní s ostatními. V závodu v Malajsii to takhle zafungovalo s Petrovem a Nicem (Hülkenbergem). Byly to úžasné souboje, oba byly čisté, a tak se to má ve formuli 1 dělat."

GP Malajsie považuje Alguersuari za nejlepší závod své kariéry a přiznal, že při soubojích moc nebral v úvahu, že by vše mohlo skončit mimo trať. "V tu chvíli jsem myslel jen na body," uvedl. "Byl to stejný pocit jako s Michaelem, když jsme se spolu dostali do kontaktu. To je umění závodit a je to velmi hezké, ale nakonec to děláte proto, že potřebujete body. A mně to vyšlo."

Další článek: Kubicu zlobila v Malajsii technika, závod málem nedokončil

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.