Naplno se ukážu až v Evropě, říká po zisku prvních bodů Alguersuari

Jaime Alguersuari získal v Malajsii první body v kariéře, ale slíbil, že ještě lepší výkony bude podávat, až se formule 1 vrátí do Evropy. Za jezdecké lekce je vděčný Michaelu Schumacherovi.

"Co se mě týče, bude to ještě mnohem lepší," řekl mladý Španěl pro Autosport. "Budu vědět, jak se pneumatiky opotřebovávají, jak se chová měkčí a tvrdší směs. Když přijedete na novou trať, odjedete kvalifikaci a všechno je jinak, je to velmi těžké."

"Ale mám velká očekávání pro evropské okruhy. Pojedu na místech, která znám, a proto budu moci podávat stoprocentní výkony. Moje znalosti vozu budou mnohem lepší, takže od druhé poloviny sezóny očekávám hodně."

O své první body musel Alguersuari v Malajsii bojovat. Jak se v takové situaci zachovat, se učil o závod dříve v Austrálii od Michaela Schumachera.

"Michael mi ukázal, jak při souboji s ostatními jet s vozem formule 1 na limitu," řekl. "To bylo velmi důležité. Dokončil jsem australskou Grand Prix a při souboji mi ukázal cestu, jak být agresivní s ostatními. V závodu v Malajsii to takhle zafungovalo s Petrovem a Nicem (Hülkenbergem). Byly to úžasné souboje, oba byly čisté, a tak se to má ve formuli 1 dělat."

GP Malajsie považuje Alguersuari za nejlepší závod své kariéry a přiznal, že při soubojích moc nebral v úvahu, že by vše mohlo skončit mimo trať. "V tu chvíli jsem myslel jen na body," uvedl. "Byl to stejný pocit jako s Michaelem, když jsme se spolu dostali do kontaktu. To je umění závodit a je to velmi hezké, ale nakonec to děláte proto, že potřebujete body. A mně to vyšlo."

Další článek: Kubicu zlobila v Malajsii technika, závod málem nedokončil

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10