Napětí u Ferrari se snaží vyvolat lidé zvenčí, říká Alonso

Fernando Alonso odmítl, že by měl neshody s týmem Ferrari. Podle něj je vše umělé vyvolané a podpořené médii.
Napětí u Ferrari se snaží vyvolat lidé zvenčí, říká Alonso

Ztraceno v překladu 2 - tak se Alonso snažil vysvětlit komunikaci s týmem v sobotní italské kvalifikaci. Nejeden Ital slyšel v jeho zprávě vysílačkou slovo idioti (scemi), když hovořil o nevydařené spolupráci s Massou.

Alonso pak ale vysvětlil, že použil slovo géniové (geni), což Italové připustili jako možnost, ale dodali, že v tom případě zněl ironicky. "Včera to bylo potřetí nebo počtvrté v řadě, co se někteří snažili vytvořit napětí mezi týmem a jezdci," zlobil se španělský pilot Scuderie.

"Pak jsme šli na tiskovou konferenci, všechno jsme vysvětlili, ale to už tolik novin neprodá, normálka. Pokaždé, když vylezu z letiště, hotelu, domova, všude tady v Itálii se nám od nich (tifosi) dostává obrovské podpory a lásky. Pořád to opakujeme a dnes jsme na pódiu viděli, že naštěstí jich asi moc ráno nečte noviny."

Ztraceno v překladu 1 se odehrálo v Maďarsku, kde Alonso řekl, že by si k narozeninám přál "auto, které mají ti druzí". Za to ho posléze veřejně napomenul Montezemolo.

Nejen italská média proto mají za to, že vztah Alonsa s Ferrari prochází těžším obdobím. Jako nevstřícný krok vůči Španělovi je vnímáno i angažování Kimiho Räikkönena, které mají Italové za jisté.

Sám Alonso ale říká, že ať už bude jeho týmovým kolegou kdokoliv, bude pro tým stejně užitečný. "Ano, protože tohle je Ferrari. Není tu žádná super moc při rozhodování o jezdcích, je to stejné pro Felipeho i mě, pokud nastane chvíle, kdy jeden druhému musí pomoct, aby vyhrál šampionát."

"Uvidíme, jak to dopadne. Je to týmové rozhodnutí. Já samozřejmě mám obrovský respekt k Felipemu, takže nechci hovořit o žádných dalších jménech. Pokud se tým rozhodne nechat si Felipeho, budu jen rád."

Další článek: Webber se zastal Vettela: Italští fanoušci se nechovali korektně

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00