Námluvy mezi Hamiltonem a Mercedesem začaly už loni v prosinci

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn prozradil, že Hamiltonovi manažeři oslovili Mercedes s vidinou případného přestupu už v roce 2011.
Námluvy mezi Hamiltonem a Mercedesem začaly už loni v prosinci

Hamilton se pro Mercedes rozhodl podle svých slov po letošní GP Singapuru. Jednání běžela delší dobu a jejich začátek se datuje do loňského roku. "Věděli jsme, že Michaelovi letos končí smlouva," vysvětloval Brawn pro oficiální stránky soutěže.

"A když to víte, začnete se dívat kolem, jaká je situace. Lewisova smlouva také končí na konci roku, takže jistý zájem projevil Lewisův management na konci minulého roku o Vánocích, tím to začalo."

Zájem ovšem neznamenal, že by byl Hamilton rozhodnutý z McLarenu odejít. K tomu vedla ještě dlouhá cesta.

"Všichni, kdo do toho byli zapojení, přispěli k přesvědčení Lewise, že Mercedes je ten správný tým, všichni jsme na tom pracovali. Profesionální jezdec, jako je Lewis, se zabývá všemi aspekty: jaký je tým inženýrů, jaký je rozpočet, jaký je potenciál do budoucna, protože v roce 2014 dojde k obrovským změnám a my věříme, že jsme pro rok 2014 v dobré pozici."

"Strávil jsem čas s Lewisem, Bob Bell z našeho týmu motorářů strávil čas s Lewisem, takže jsme s ním všichni trávili čas, abychom ho přesvědčili ke správnému kroku. Nick Fry hodně jednal s Lewisovým managementem, aby pomohl najít řešení, takže to bylo týmové úsilí. Nechci říkat, že to byl můj nápad, protože se to vyvíjelo, ale z výsledku jsem nadšený."

A proč Mercedes tolik stál právě o Hamiltona. "Nedokážu si představit nikoho lepšího jako náhradu za Michaela (Schumachera)," řekl jasně Brawn.

Diskuze (32) Další článek: Lotus může být příští rok ještě lepší, věří Räikkönen