Nálada v týmu je dobrá. Vettel věří, že se může Aston ještě zlepšit

Aston Martin nevstoupil do letošní sezóny úplně dobře. Sebastian Vettel však věří, že se situace může v průběhu roku zlepšit.
Nálada v týmu je dobrá. Vettel věří, že se může Aston ještě zlepšit

Vloni tým ještě pod názvem Racing Point bojoval o třetí místo v Poháru konstruktérů, získal pole position a vyhrál závod. Letos zatím ve třech závodech získal jen 5 bodů, což je desetina toho, co třetí McLaren. Sebastian Vettel sám ještě nebodoval.

U Astonu Martin jsou přesvědčeni, že je kvůli nízkému sklonu vozu zasáhly velmi citelně změny pravidel. Pokud tomu tak je, bude optížné s tím něco letos udělat. Sebastian Vettel je ale optimistický.

„Není tajemstvím, že jsme očekávali, že letos budeme silnější,“ řekl Vettel ve Španělsku „Existují důvody, kvůli kterým tomu tak není. Je to tak, jak to je, přesto si myslím, že můžeme jako tým růst. Je spousta drobností, na které se díváme, které můžeme zlepšit. A myslím, že celá skupina je stále velmi nadšená. Nálada je skvělá.“

Vettela podle Szafnauera sráží nestabilita zadní části vozu. Nové díly mohou pomoci

Vettela podle Szafnauera sráží nestabilita zadní části vozu. Nové díly mohou pomoci

„Jsem tam spokojený, i když samozřejmě výkony nejsou takové, jaké jsme všichni chtěli. Myslím, že jsme se s tím smířili a snažíme se z toho vytěžit maximum.“

„Když budu zcela upřímný, naše auto není dostatečně rychlé. To, co jsme si mysleli a co jsme samozřejmě chtěli, bylo být rychlejší. Myslím, že nám změny pravidel ublížily více než ostatním, ale je to tak, jak to je, takže musíme vytěžit maximum z toho, kde jsme.“

Další článek: Norris je mužem středu pole, říká Glock

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.