Nakaženému zaměstnanci McLarenu se daří dobře. Tým ocenil solidaritu

U jednoho ze zaměstnanců McLarenu byla v Austrálii potvrzena nákaza koronavirem. Tým kvůli tomu odstoupil z velké ceny, což v konečném důsledku vedlo k jejímu zrušení.
Nakaženému zaměstnanci McLarenu se daří dobře. Tým ocenil solidaritu

Nakažený zaměstnanec McLarenu je na tom prý dobře. Nemá ani příznaky. Kromě něj bylo do karantény posláno dalších 14 zaměstnanců týmu. V Melbourne s nimi do soboty zůstal šéf týmu Andreas Seidl. Mezi těmi, kteří se nabídli, že zůstanou, byl také závodní šéf týmu Andrea Stella. 

„Andreas a já jsme se shodli, že kdybychom měli v garáži pozitivní případ, byla by jen jedna možnost,“ řekl Zak Brown k odstoupení týmu z Velké ceny. 

„Jak jsem řekl dříve, pro mě jako závodníka to bylo nejtěžší rozhodnutí, které jsem musel učinit, ale z pozice generálního ředitel to bylo to nejjednodušší. Naši lidé jsou na prvním místě.“

Seškrtat, nahustit, přesunout. Jak by mohl vypadat kalendář F1 2020?

Seškrtat, nahustit, přesunout. Jak by mohl vypadat kalendář F1 2020?

„Informace se objevila ve čtvrtek večer. Andreas a já jsme byli na večeři s jedním z našich akcionářů. Okamžitě jsme se vrátili do hotelu, ve kterém byl tým ubytovaný, abychom se připojili k vedení našeho týmu. Zatímco Andreas se soustředil na vedení týmu, já se postaral o naše představenstvo a akcionáře, kteří nás plně podporují.“ McLaren pak také informoval F1 a FIA.

„Jsem rád, že mohu oznámit, že se náš člen týmu postižený virem dobře zotavuje a příznaky zmizely a naši lidé v karanténě jsou v dobré náladě.“

Seidl potvrdil, že další týmy „v pátek nabídly okamžitou pomoc s demontáží garáže a sbalením nákladu, což pro nás bylo výzvou, protože nám chybělo 14 našich chlapů.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Virtuální GP Austrálie vyhrál Bereznay, série bude pokračovat v Bahrajnu

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10