Najít si přátele ve formuli 1 není dost dobře možné, tvrdí Vergne

Francouzský mladík do letošní sezony nastoupí v barvách Toro Rosso s vidinou, že v budoucnu nahradí v Red Bullu o čtrnáct let staršího Marka Webbera.
Najít si přátele ve formuli 1 není dost dobře možné, tvrdí Vergne

Jean-Éric Vergne se sice v minulosti nechal slyšet, že o místo týmového kolegy Sebastiana Vettela pro rok 2013 bude pravděpodobně bojovat s Danielem Ricciardem, věří ovšem, že si v tomto boji nebudou vzájemně házet klacky pod nohy, ale naopak budou pracovat společně a pomáhat si. Co se ale ostatních jezdců týče, v navazování bližších vztahů příliš nevěří.

"Mezi Danielem a mnou je to v pohodě, známe se už dlouhou dobu. Dobře s ním vycházím a je pro mě potěšením s ním spolupracovat. Můžeme být kamarády, jinak je ale ve světě formule 1 nemožné získat přátele. To byste museli jedině neustále jezdit na prvním místě v nejlepším voze. Podle mého je nepředstavitelné přátelit se s někým, kdo je vaším soupeřem a koho chcete porazit," řekl Vergne pro L'Equipe.

Zajímavostí je, že na přátelství v hektickém a často i sterilním světě formule 1 příliš nevěří ani Mark Webber, na jehož místo si právě Vergne brousí zuby.

Další článek: Sutil se chce vrátit příští rok s dobrým týmem

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“