Nahradí Wolffová Bottase v Malajsii?

Valtteri Bottas musel včera kvůli problémům se zády odcestovat do nemocnice. V Austrálii nenastoupil, a protože došlo k problémům až v kvalifikaci, nemohl ho nikdo nahradit. Co ale bude v Malajsii?
Nahradí Wolffová Bottase v Malajsii?

Je otázkou, zda Valtteri Bottas nastoupí za dva týdny v Malajsii. Pokud připustíme, že ne, pak se objevuje nutná otázka, kdo ho nahradí. Třetím nejznámějším jezdcem Williamsu je Susie Wolffová, jejíž jméno v této souvislosti napadne asi každého. Wolffová se letos zúčastní pátečních tréninků, ale do závodu v Malajsii prý určitě nenastoupí.

„Susie je naší testovací a ne rezervní jezdkyní,“ řekla Claire Williamsová, která pro BBC hned dodala, že neví, zda bude Bottas pro další závod v pořádku.

„Nechci přemýšlet o tom, co budeme dělat, když nebude fit. Je však jasné, že budeme mít rezervní jezdce.“

Problém je, že po tomto výroku Williams nemá kam sáhnout. Kromě Wolffové má ještě Alexe Lynna, ale ten má jen minimum zkušeností a jeho nasazení by v porovnání s výrazně zkušenější Wolffovou bylo dost špatným rozhodnutím.

Vzhledem k tomu, že Williams odebírá motory od Mercedesu, mohl by v úvahu přicházet jejich rezervní jezdec Pascal Wehrlein.

Další možností může být krátkodobá smlouva s některým z bývalých jezdců formule 1. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Prohlášení týmů po Austrálii: Sauber bere porci bodů

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00