Nahradí Magnussen Maldonada u Renaultu? (aktualizace)

V Británii se šíří zajímavá spekulace. Bývalý jezdec McLarenu Kevin Magnussen by prý mohl zakotvit u Renaultu jako rezervní jezdec. V pozdější fázi by se ale mohl stát také závodním jezdcem týmu.
Nahradí Magnussen Maldonada u Renaultu? (aktualizace)

The Telegraph přinesl informaci, že Magnussen strávil minulý týden dva dny v Enstone jednáním s představiteli Renaultu. Ten už dříve potvrdil, že v týmu zůstanou Maldonado a Palmer, se kterými podepsal ještě Lotus. Magnussen by se nyní mohl ucházet o roli testovacího jezdce. Později by se ale mohl stát i závodním jezdcem francouzského týmu.

Spousta jezdců brzy odejde, říká Magnussen

Spousta jezdců brzy odejde, říká Magnussen

Pastor Maldonado se během své kariéry mohl opřít o podporu ropné společnosti PDVSA. Ve Venezuele je ale momentálně politicky nestabilní situace – opozice vyhrála parlamentní volby a bude se snažit odvolat prezidenta Madura.

Ještě důležitější je ale cena ropy, která je na historických minimech a překonala před pár hodinami hranici 30 dolarů za barel. Pozice Maldonada tak nemusí být příliš jistá.

Na druhou stranu s ohledem na plány a problémy Renaultu je otázkou, zda by tým chtěl mít ve voze dva mladé jezdce. Palmer má nulové závodní zkušenosti, Magnussen sice už něco odjel, ale mezi nejzkušenější rozhodně nepatří.

Aktualizace

Podle BBC má dokonce už nyní PDVSA zpoždění v platbě. Ročně má Lotusu / Renaultu platit 50 milionů dolar.

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Red Bull nasadí do „mokrého“ testu závodní jezdce

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen