Nahradí Brawn Ecclestona? Pravděpodobně ne

Internetem se šíří informace, že Ross Brawn nahradí Bernieho Ecclestona. Zřejmě to tak ale nebude.
Nahradí Brawn Ecclestona? Pravděpodobně ne

Už během mexického víkendu se objevil rozhovor s Brawnem, ve kterém přiznal, že by byl ochoten se vrátit do F1, ale ne k žádnému z týmů.

V posledních hodinách se objevily informace, že by mohl nahradit Ecclestona. V kombinaci s majetkovými změnami v F1 by to sice dávalo jistý smysl, ale nebude to zřejmě pravda.

Novinář James Allen má informace, podle kterých by měl Brawn řídit spíše sportovní než obchodní stránku formule 1.

Brawn by se tak mohl zaměřit na pravidla. Zřejmě ale ne z pozice „diktátorské autority“, po které někteří volají kvůli tomu, že se týmy nikdy na ničem nedohodnou.

Brawn by byl spíše moderátorem a pojítkem mezi majiteli komerčních práv, FIA a týmy. Nutno říci, že odborník s kvalitními nápady by se hodil a to zvláště poté, co je Jean Todt v pozici prezidenta FIA v podstatě neviditelný.

Brawn má zájem se vrátit do F1

Brawn má zájem se vrátit do F1

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ztráta titulu bude bolet méně než v roce 2007, říká Hamilton

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.