Nahecovaný Verstappen mi před závodem v Suzuce řekl, že vyhraje o 20 sekund, tvrdí Horner

Nahecovaný Verstappen mi před závodem v Suzuce řekl, že vyhraje o 20 sekund, tvrdí Horner

Šéf Red Bullu Christian Horner prohlásil, že byl Max Verstappen před závodem v Suzuce odhodlán vyhrát s velkým náskokem.

Po nepříliš vydařené GP Singapuru, ve které dojel Max Verstappen na pátém místě, kvůli čemuž Red Bull přišel o letošní neporazitelnost, bylo otázkou, zda se rakouský tým dokáže v Japonsku prezentovat v předešlé formě.

Již první trénink v Suzuce nicméně ukázal, že mají Max Verstappen a Red Bull nad konkurencí stále velký náskok a že ho nesnížila ani nedávno vydaná směrnice FIA, která upravuje kontrolu flexibility přítlačných křídel.

Verstappen nakonec dominoval celému víkendu. Vyhrál všechny tři volné tréninky, s náskokem šesti desetin ovládl kvalifikaci a v cíli nedělní grand prix za ním druhý v pořadí Lando Norris dojel s mankem 19,3 sekundy.

Podle šéfa Red Bullu Christiana Hornera byl Verstappen odhodlán vyhrát s velkým náskokem ještě před začátkem závodního víkendu.

„Ve středu před závodem jsme si byli zahrát padel. Byl pořádně nažhavený a říkal, že chce vyhrát o 20 sekund. No, a nakonec mu k tomu chybělo 7 desetin,“ prohlásil Horner, kterého cituje Autosport.

„Už od prvního kola prvního volného tréninku, kdy byl na tvrdých pneumatikách o 1,8 sekundy rychlejší než zbytek pole na středních nebo měkkých pneumatikách, bylo vidět, že je na tento závod naprosto soustředěný,“ všiml si boss Red Bullu.

„Byl to z jeho strany vynikající výkon. Jeho závěrečné kolo v kvalifikaci se musí zařadit mezi nejlepší kola všech dob v kvalifikaci. Start závodu mu sice příliš nevyšel, ale dokázal se udržet v čele a poté si vybudovat velmi výrazný náskok a kontrolovat závod,“ dodal Horner, který se svým týmem v Japonsku kromě Verstappenova triumfu oslavil také zisk dalšího titulu v Poháru konstruktérů.

Doporučujeme

Články odjinud