Nadšený Rosberg nečekal, že bude tak rychlý

Mercedes pro Velkou cenu Číny vyřešil problémy s pneumatikami. Nico Rosberg se při svém 111. startu dočkal první výhry, Michael Schumacher musel odstoupit kvůli špatně upevněnému pravému přednímu kolu.
Nadšený Rosberg nečekal, že bude tak rychlý

Nico Rosberg navázal na svou sobotní pole position a po bezchybném výkonu oslavil v Šanghaji při svém 111. startu první vítězství ve formuli 1. Jedná se o první triumf vozu nesoucího jméno Mercedes ve v F1 od Velké ceny Itálie roku 1955. Michael Schumacher z Velké ceny Číny odstoupil krátce po první zastávce kvůli špatně upevněnému pravému přednímu kolu.

Rosberg závodu dominoval a první výhru získal ve velkém stylu. "Je to neuvěřitelný pocit. Je to skvělé, jsem velmi šťastný a plný emocí. Trvalo to dlouho mně i týmu," rozplýval se. "Věděli jsme, že máme šanci být vepředu, ale nečekali jsme, že budeme takhle rychlí."

Mladý Němec poděkoval svému týmu za tvrdou práci a nová vylepšení v nastavení. "V prvních dvou závodech jsem se trápil, ale teď to bylo dobré. Byl to perfektní víkend. Nic nemohlo být lepší. Jsem velmi šťastný, byl to skvělý závod. Je impozantní vidět, jak jsme se tak rychle posunuli. Těším se, když vidím, kam až se můžeme dostat."

Nico se stal prvním novým vítězem od Velké ceny Německa roku 2009, kde triumfoval Mark Webber. Jméno Rosberg ovšem nefiguruje mezi vítězi poprvé. Nikův otec, mistr světa z roku 1982 Keke, vyhrál pět velkých cen, naposledy se radoval v Austrálii roku 1985 v barvách Williamsu.

Smůlu měl Schumacher, který musel odstoupit už v patnáctém kole, těsně po prvním pitstopu. Před zastávkou se pohyboval na druhém místě s pětisekundovou ztrátou na Rosberga. Závod přesto hodnotí pozitivně. Je rád, že se týmu podařilo vyřešit problémy s pneumatikami, které sužovaly vozy z Brackley v prvních dvou závodech.

"Ve třetí zatáčce jsem poznal, že je něco špatně s pravou přední pneumatikou, už v šesté byla dost poškozená a šel z ní kouř. Řekl jsem si, že bude lepší zastavit dříve, než dojde k většímu poničení auta," vysvětlil sedminásobný mistr světa. "Nejsem naštvaný. Je mi líto toho kluka, o kterém si myslím, že se za to cítí zodpovědný. Je to součást našeho sportu."

Německý veterán připomněl, že Mercedes měl v Austrálii problémy s velkým opotřebením pneumatik, v Malajsii naopak plně nevyužil jejich vlastností. "Musela být nějaká střední cesta. Zdá se, že jsme ji našli," dodal.

Další článek: Vettel: Začátek byl strašný, málem mě předjel i Kovalainen