Nad Vettelovou penalizací visí ‚tak trochu otazník‘

I na Webbera prý byli komisaři moc přísní.
Klepněte pro větší obrázekRed Bull si ze Singapuru veze zklamání. Po kvalifikaci měl možnost zkrátit náskok Brawnu v obou šampionátech, ale místo toho se jeho naděje na některý z titulů smrskla na minimum.

Sebastian Vettel dojel čtvrtý. Startoval druhý ze špinavé stopy a předjel ho Nico Rosberg. Ten se uklidil z cesty po první zastávce, když ho penalizovali za přejetí bílé čáry.

Vettelovi ale druhé místo nebylo přáno. V pitlane mu naměřili příliš vysokou rychlost, a tak musel boxovou uličkou projet znovu.

„Nad tím, proč jsem tu penalizaci dostal, visí trochu otazník. V tu chvíli jsem neměl důvod na to tlačit. Věděl jsem, že Lewise (Hamiltona) předstihnout nemůžu, protože jel do boxů až později. Překvapilo mě, když mi to v rádiu hlásili,“ popsal Vettel. Nuceným průjezdem ztratil patnáct vteřin.

Jeho kolega Mark Webber dopadl mnohem hůř. Oba jezdci Red Bullu měli velké potíže s brzdami a Webber kvůli tomu ani nedojel. Patnáct kol před koncem se mu zakouřilo od předního kola, Australan chytil smyk a skončil v bariéře.

„Dělali jsme si s jeho brzdami starosti a zavolali jsme ho do boxů o pár kol dřív, abychom to prohlédli. Vypadalo to v pořádku, jen jsme očistili přívod chlazení od nějakých trosek. Po zastávce ale opotřebení brzd dál narůstalo. Zrovna když jsme ho chtěli volat do boxů, brzdový disk nevydržel,“ řekl šéf týmu Christian Horner.

Webber si postěžoval také na rozhodnutí komisařů, kteří ho na začátku závodu přinutili pustit před sebe Tima Glocka a Fernanda Alonsa. Webber bojoval v prvním kole s Alonsem o čtvrté místo. V zatáčce číslo sedm byl Webber moc široký a vyjel až za obrubník, zatímco Alonso se dostal na něj, což ho zpomalilo. Webber získal čtvrté místo a Alonsa předjel i Glock. Komisaři usoudili, že Webber porušil pravidla.

„Celé moje snažení před první zastávkou bylo k ničemu. Bylo to přísné. Kimi (Räikkönen) přece ve Spa udělal něco podobného a prošlo mu to,“ poznamenal Webber.
Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Singapuru Fernando Alonso