Nad týmem USF1 se stahují mračna

Tým USF1 zrušil plánované rozhovory s médii a nárazové testy svého vozu. Podle několika zdrojů mu docházejí peníze a zřejmě brzy ohlásí svůj konec.

Argentinská média dokonce tvrdí, že Peter Windsor oznámil konec týmu Josemu Mariovi Lopezovi, jenž měl s USF1 podepsanou smlouvu na závodní sedačku pro letošní sezónu. Vůz Type 1 už měl testovat na trati, ale tým zrušil nárazové testy, které měl podstoupit tento týden v Evropě.

"Je to prosté, peníze od sponzorů nepřišly tak, jak měly, a to společnost zastavilo. Mají potíže vyplácet mzdy a platit dodavatelům, taková je jejich situace," řekl zdroj blízký týmu pro New York Times.

Jediná reálná šance pro USF1 údajně spočívá v nákupu celého vozu od někoho jiného. Svou podporu prý stáhl také zakladatel YouTube Chad Hurley. Navíc představitelé stáje přestali komunikovat s okolním světem.

Včera měl další návštěvu továrny USF1 uskutečnit redaktor AutoWeeku, ale e-mailem mu PR oddělení týmu oznámilo, ať svoji cestu zruší. Na další dotazy sportovní ředitel Peter Windsor ani nikdo jiný neodpověděl.

Pokud USF1 skutečně skončí, otevřela by se tím cesta na startovní rošt pro tým Stefan GP. Ten má připravený vůz a brzy oznámí jezdce. Poslední spekulace spojují se srbskou stájí Jacquesa Villeneuva a Kazukiho Nakadžimu. Testovacím pilotem by pak mohl být Karun Chandhok.

Další článek: Di Resta a Fauzy odkroužili potřebné kilometry pro superlicenci

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00