Nad GP Španělska se stahují koronavirová mračna. F1 má plán B

Za týden nás čeká Grand Prix Velké Británie. V Silverstonu pak F1 zůstane ještě jeden víkend na Grand Prix 70 let F1. Další zastávkou má být Španělsko. Plány se však mohou změnit.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Nad GP Španělska se stahují koronavirová mračna. F1 má plán B | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Itálie a Španělsko byly země, které koronavir na starém kontinentu zasáhl nejvíce. V posledních týdnech byla situace celkově klidná, ale začínají se objevovat lokální ohniska. Mezi takové patří také Katalánsko.

Formule 1 podle Auto Motor und Sport sleduje nárůst nakažených ve Španělsku s obavami. Podle platného kalendáře se má ve Španělsku jet 16. srpna, ale první personál F1 a týmů tam dorazí samozřejmě dříve.

Na začátku příštího týdne F1 rozhodne, zda se po dvou závodech v Británii přesune do Španělska. Pokud bude riziko vyhodnocené jako příliš vysoké, bude podle Auto Motor und Sport realizován plán B – na Silverstonu by se jely tři závody.

Formule 1 má sice možnost náhrady v podobě Hockenheimu, ale na okruhu by se patrně nestihla postavit infrastruktura potřebná pro televizní přenosy.

Aktuální kalendář končí 27. září v Rusku. Kam se vydá F1 poté, zůstává ve hvězdách. Stále hlasitěji se mluví o Imole. Ve hře je také Portimao a zmíněný Hockenheim.

Spíše nepravděpodobně vypadá situace se závody na americkém kontinentě a také v Číně.

V posledních hodinách se ale začíná skloňovat jméno Sepang jako jedna z možných destinací. V Malajsii se jelo naposledy v roce 2017.

Konec sezóny by pak měl proběhnout v Bahrajnu a Abú Dhabí.

Další článek: Ferrari změnilo řídicí strukturu. Chce mířit za vítězstvím

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)