Nad budoucností Barrichella ve formuli 1 se stahují mračna

Jezdec Brawnu si nicméně přeje závodit i v příštím roce.

V týmu Brawn GP bude mít v budoucnu velké slovo Mercedes. Ten se nikdy netajil tím, že by ve formuli 1 rád podporoval německého pilota. Tím by v případě týmu Brawn měl být Nico Rosberg. Médii probíhají zprávy o tom, že syn mistra světa má již smlouvu podepsanou.

Konečnou u Rosse Brawna by to mělo představovat pro Rubense Barrichella. Pozice sedmatřicetiletého pilota v týmu je i přes kvalitní výkony v posledních závodech horší než v případě Jensona Buttona. Dalším důležitým faktorem je i Barrichellův věk - rodák ze Sao Paula je o osm let starší než Button.

"Přeji si zůstat ve formuli 1. Nedokážu říci, zda to bude s mým současným týmem, nebo někde jinde. Má budoucnost je celkem otevřená. Doufám, že brzy budu moci říct více. Jsem rád, že se v současnosti o tom příliš nemluví. Můžu se tak v klidu soustředit na svou práci," řekl Barrichello.

Na otázku, zda tento víkend představuje poslední šanci pro Sebastiana Vettela, Barrichello odpověděl:

"Ten kluk je fenomenální a v budoucnu bude mít ještě mnoho šancí, ale abych byl upřímný, doufám, že pro letošek pro něho skončí už po tomto víkendu."

Barrichello ztrácí v poháru jezdců na svého kolegu čtrnáct bodů, přičemž i se zítřkem do konce sezony zbývají čtyři závody. Šance Buttona zvyšuje i fakt, že se Barrichellovi dnešní kvalifikace vůbec nepovedla - v jejích posledních minutách rozbil svůj vůz. Penalizace za výměnu převodovky pak Brazilce navíc posune až na desáté místo na startovním roštu.

V minulosti Barrichello několikrát řekl, že v případě, že nenajde místo ve formuli 1, kariéru závodního jezdce definitivně ukončí - přestup do jiné závodní série by tak byl nepravděpodobný. V posledních dnech se spekuluje, že by mohl zamířit do Williamsu, právě na místo uvolněné Nicem Rosbergem.

Další článek: Soutěž o podepsanou čepici Fernanda Alonsa má svého vítěze

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.